Żółto-niebiescy lepsi od Granata! [wideo, zdjęcia]

Neptun Końskie odnotowuje trzecią wygraną z rzędu w rundzie wiosennej i awansuje na piąte miejsce w tabeli IV Ligi! Żółto-niebiescy tym razem byli lepsi od Granata Skarżysko-Kamienna. U nas możecie zobaczyć niemal cały mecz (w poniższych wideo) oraz zapis konferencji prasowej, w której udział wzięli zawodnik Patryk Kwiecień oraz trener Arkadiusz Bilski.

Powyżej zapis pierwszych minut spotkania.

Powyżej zapis pozostałej części meczu.

Powyżej zapis konferencji prasowej przeprowadzonej po spotkaniu.

Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla żółto-niebieskich. Już w jednej z pierwszych akcji Patryk Raczyński został ścięty równo z trawą przez jednego z rywali. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę wykorzystał Patryk Kwiecień – wybrany później przez kibiców zawodnikiem meczu.

Po strzelonym golu gra się wyrównała, a momentami to nawet Granat dominował, ale naszej bramki świetnie strzegł Łukasz Herda. W drugiej odsłonie (69 minuta) wynik podwyższył po pięknej akcji całej drużyny Kevin Castillo. Skarżyszczanie odpowiedzieli po kilku minutach i na tablicy widniało 2:1.

Do końca spotkania dominował Granat, ale konecczanie mądrze się bronili i ostatecznie „dowieźli” wynik inkasując bardzo cenne trzy punkty. Dzięki wygranej Neptun przeskoczył skarżyszczan w tabeli, czyli awansował na piąte miejsce w tabeli.

Przed naszą drużyną kolejne wyzwanie, bo w Wielką Sobotę na wyjeździe zagramy z GKS-em Rudki. Jeżeli piłkarze Arkadiusz Bilskiego wygrają to przeskoczą i ten zespół i będą plasować się na czwartej pozycji w tabeli. Trzymamy za to kciuki.

Kolejny mecz u siebie żółto-niebiescy zagrają w niedzielę 24 kwietnia o godzinie 16:00. Przeciwnikiem będzie lider IV Ligi – Star Starachowice.

Neptun Końskie – Granat Skarżysko-Kamienna 2:1 (1:0)
Gole dla Neptuna: Patryk Kwiecień, Kevin Castillo.