REKLAMA

Zorganizowali piknik w Stąporkowie dla 5-letniej Oliwki [wideo, zdjęcia]

W niedzielę na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie odbył się piknik charytatywny dla Oliwki Nowek. Było to spontaniczne wydarzenie, które zostało zorganizowane w przeciągu tygodnia!

REKLAMA
REKLAMA

„Festyn jest zorganizowany dla Oliwki. Zbieramy na leczenie, rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne. Taki spontaniczny, na szybko. Miejmy tylko nadzieję, że pogoda dopisze i goście do nas dotrą […] Na scenie będziemy mieć różnych artystów, także będzie się działo. Poza sceną – jest kiermasz, mamy ciasta, jedzonko pyszne, mamy porady pani dietetyk, będą alpaki, mamy panów strażaków, będą policjanci, będzie można wejść do radiowozu” – opowiada nam Paulina Nowek, mama Oliwki.

Dla dzieci były także dmuchańce. Wydarzenie prowadzili Aneta Jakubowska i DJ Gass, czyli Sebastian Bednarz. Podczas imprezy na scenie zaprezentowali się soliści Kornelia Bartosik, Natalia Boruń, Paulina Plewa-Grabarczyk, DJ Jaś, Aneta Jakubowska, Tomasz Miernik „Miara”, a także kapela „Stąporków”.

REKLAMA

Pomysł organizacji pikniku powstał około tygodnia temu i mimo tak szybkiego działania udało się go zorganizować. Na placu przed MGOKiS-em wolontariusze zbierali datki do puszek, ponadto pojawiły się także stoiska Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie i Koła Łowieckiego „Orlik 86” z Końskich. Strażacy z jednostki OSP Niekłań przygotowali pokazy pierwszej pomocy, swój namiot rozstawili także harcerze z Hufca ZHP Końskie im. Partyzantów Ziemi Koneckiej. Chętni mogli również skorzystać z porad dietetyczki. Pogoda jednak nie dopisała, co spowodowało, że frekwencja nie była zbyt duża.

Przypominamy, że Oliwka Nowek z Pardołowa w gminie Stąporków to 5-letnia dziewczynka cierpiąca na czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczkę oraz wiele innych schorzeń. Szczegółowo jej historię opisywaliśmy w innym materiale wideo. Znajdziecie go TUTAJ.

Zdjęcia (UMiG Stąporków, własne):

REKLAMA

One thought on “Zorganizowali piknik w Stąporkowie dla 5-letniej Oliwki [wideo, zdjęcia]

  1. […] Wspólnymi siłami podczas pikniku udało się zebrać dokładnie 8646,50 złotych i 20 euro. Zapraszamy także do obejrzenia wideorelacji z wydarzenia – TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *