REKLAMA

‚Zostałeś skierowany na kwarantannę’. Uwaga na fałszywe smsy!

Od wczoraj wiele osób w całym kraju otrzymuje na swoje telefony komórkowe informacje o skierowaniu na kwarantannę. To oszustwo, które ma na celu wyłudzenie danych osobowych, a w konsekwencji nawet wyczyszczenie kont bankowych. 

REKLAMA

„Mieszkańcy całej Polski otrzymują od czwartkowego popołudnia wiadomość sms o nałożeniu kwarantanny. W treści podany jest link/adres do strony. Może to być próba wyłudzenia danych osobowych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące Państwa danych zawartych w telefonie. Prosimy o ostrożność i nie klikanie w przesłany link!” – przekazuje nam Marzena Chodakowska z biura prasowego wojewody świętokrzyskiego.

REKLAMA

Powyżej na grafice możecie zobaczyć przykładowego smsa będącego próbą oszustwa. Nadawca jest zatytułowany jako „KWARANTANNA”.

Po kliknięciu w link instaluje się fałszywe oprogramowanie, które umożliwia monitorowanie wszystkich ruchów w telefonie, w tym także logowań np. do bankowości elektronicznej. Konsekwencje mogą więc być bardzo dramatyczne.

Ostrzegamy i prosimy o uważne korzystanie z telefonów, narażeni na oszustwo są zwłaszcza osoby starsze – zadbajmy o niej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *