REKLAMA

#ZOSTAŃWDOMU, a oni zrobią zakupy za Ciebie

Od 19 marca harcerze z koneckiego hufca oraz strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2026 zachęcają seniorów, osoby samotne i niepełnosprawne do pozostania w domach. Wolontariusze w mundurach zrobią zakupy i dostarczą je potrzebującym. Aby otrzymać pomoc wystarczy zadzwonić: 538 459 357 (gmina Końskie, Fałków, Żarnów), 536 836 135 (gmina Końskie).

REKLAMA

REKLAMA

Na potrzeby zlecenia łącznik poprosi dzwoniącego o imię, nazwisko, adres oraz numer telefonu. Następnie wyznaczony kurier skontaktuje się ze zleceniodawcą i rozpocznie swoją służbę. Jest on zaopatrzony w rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji. Aby zachować wszelkie zasady higieny, procedury zabraniają wolontariuszowi wchodzenia do mieszkania lub domu osoby potrzebującej. Nie może on też zbliżyć się bardziej niż na 1,5 metra do „klienta”. Następnie po odebraniu pieniędzy i listy zakupów harcerz lub strzelec wybiera się do małych sklepów, aby ograniczyć kontakt z większą liczbą ludzi. Po wykonanych sprawunkach wraca on do zleceniodawcy i przekazuje zakupy wraz z paragonami i resztą.

Po wykonaniu zlecenia wolontariusz ma obowiązek zdjąć rękawiczki w sposób uniemożliwiający dotknięcie skóry zewnętrzną ich częścią. Następnie wyrzuca je i dezynfekuje dokładnie dłonie. Po powrocie do domu musi też postarać się o wyczyszczenie munduru w taki sposób, aby mieć pewność, że nie ma na nim miejsca, na którym mógłby się znajdować wirus.

Dotychczas grupa wykonała 13 zleceń polegających na wykonaniu zakupów spożywczych lub aptecznych, wyrzuceniu śmieci, a także wyprowadzaniu psa. Niestety wciąż zdarzają się telefony z pytaniem, czy jest to przychodnia lub inne niezwiązane z chęcią otrzymania pomocy. Zaznaczmy, że wolontariusze nie mogą pomóc osobom, które przebywają w kwarantannie, ani nie wykonają zadania związanego z wejściem do domu lub mieszkania dzwoniącego.

Jeśli boisz się wyjść z domu ze względu na sytuację, jesteś osobą starszą lub niepełnosprawną zgłoś się telefonicznie pod numery:

538 459 357 (gmina Końskie, Fałków i Żarnów)

536 836 135 (gmina Końskie)

Zdjęcia:

REKLAMA

5 thoughts on “#ZOSTAŃWDOMU, a oni zrobią zakupy za Ciebie

  1. Miałam wielka nadzieję, że tkn24 zmieniło się na lepsze w ostatnich miesiącach, niestety widzę że ten reporter oto z tego artykułu powrócił. Tkn24 znowu schodzi na psy. Ani ten reporter ładny, ani mądry, nawet dobrego artykułu nie napisze. Nie pozdrawiam serdecznie

      • Widzę, że nieelokwentnego reportera bardzo zabolała moja opinia. Na jakie pan tematy może porozmawiać? Oczywiście jeżeli szanowny pan ma o tym pojęcie.

        • Możemy na przykład porozmawiać o pracy dziennikarza 😉 Pani też może coś dorzucić, aby mogła się Pani wypowiedzieć na temat, na którym Pani się zna 🙂

  2. Pingback: Zrobią za Ciebie świąteczne zakupy | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *