REKLAMA

Zróbcie kwiatki z krepiny razem z KGW Kapałów-Radoska! [wideo, zdjęcia]

Koło Gospodyń Wiejskich Kapałów-Radoska działające w gminie Radoszyce przedstawiło jak zrobić kwiatki i wianki z krepiny. Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego w całości poniżej.

REKLAMA

KGW Kapałów-Radoska przedstawiło dwa sposoby na zrobienie róży z krepiny. Oto pierwszy z nich:
Do zrobienia takiego kwiatka potrzebna jest krepina, drut, nożyczki, pistolet na klej i szablony w kształcie serca i łezki, po których wycinamy kwiatki. Z krepiny wycinamy wąskie plasterki i składamy w kilka warstw. Przykładamy szablon i wycinamy kształt. Na zrobienie jednego kwiatka potrzeba 6 kawałków w kształcie serca i 5 kawałków w kształcie łezki. Następnie bierzemy drut, pasek krepiny, smarujemy klejem i zawijamy kilkanaście razy dookoła. Kończymy klejąc i mamy wykonany środek kwiatka.

Łezki zawijamy na wykałaczce. Końcówki zawijamy i lekko rozciągamy środek. Tak robimy z każdą z nich. Końcówki serc zawijamy na wykałaczki. Środek podciągamy, żeby wyszedł ładny kształt kwiatka. Smarujemy klejem płatki i przyklejamy do środka kwiatka.

REKLAMA

Następnie tniemy trójkąty z zielonej krepiny i podkładamy pod płatkami. Lekko naciągamy końcówki.

Drugim sposobem jest tzw. metoda cukierkowa:

Potrzebujemy krepinę, drut i kombinerki. Ucinamy kawałek krepiny i delikatnie ją rozciągamy. Wywijamy brzeg kwiatka. Bierzemy za róg paska krepiny, wyginamy do dołu i wykręcamy do góry. Dalej powtarzamy tę czynność. Potem zwijamy kwiatek. Przykładamy zielone listki. Owijamy je wokół kwiatka drutem. Potem ściągamy i skręcamy go mocno kombinerkami.

Gospodyni zademonstrowała także jak zrobić z krepiny krokusa:

Wąski pasek krepiny rozciągamy i zwijamy w sznureczek. Na końcu zawiązujemy. Bierzemy kawałek krepiny, składamy i rozciągamy górę. To będą nasze płatki. Robimy trzy bądź cztery takie fragmenty. Przykładamy je do siebie i zaciągamy drutami. Zakręcamy drut kombinerkami. Teraz formujemy krokusa.

Na koniec skręcamy drut w kształt okręgu i robimy wianek – za pomocą zielonej krepiny owijamy wokół niego wcześniej wykonane kwiatki. Teraz nasz wianek może np. przyozdobić kapelusz bądź po prostu naszą głowę.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *