REKLAMA

ZSP nr 3 w Końskich i ZSP Stąporków z dużym dofinansowaniem [zdjęcia]

Dwa tysiące uczniów świętokrzyskich szkół branżowych i techników skorzysta z kolejnych ośmiu projektów unijnych, które uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Do szkół w całym województwie trafi ponad 13 milionów złotych, z czego Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich i Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie otrzymają łącznie około 700 tysięcy złotych dofinansowania. Umowy z autorami projektów podpisali w czwartek marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik.

REKLAMA

Projekty są skierowane do 15 szkół branżowych i techników z całego województwa, kształcących młodzież w ważnych dla regionu specjalnościach. O korzyściach płynących z programu oraz dofinansowaniach na kolejny rok opowiadała wicemarszałek Renata Janik –„Jestem przekonana, że fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego zostaną dobrze wykorzystane, a młodzi ludzie, uczestniczący w tych projektach, zyskają szansę na zdobycie dobrej pracy po ukończeniu szkoły. W tym roku Urząd Marszałkowski planuje ogłosić kolejne konkursy dla szkół zawodowych, już teraz gorąco zachęcam Państwa do składania wniosków – mówiła Renata Janik.

REKLAMA

Dzięki inicjatywie w szkołach zostanie zakupione nowoczesne wyposażenie przydatne do nauki zawodu, a uczniowie odbędą płatne staże, które dla najlepszych będą jednocześnie szansą na dalszą pracę.  W naszym powiecie projekt skierowany jest do handlowców, logistyków oraz informatyków z ZSP w Stąporkowie oraz do informatyków z ZSP nr 3 w Końskich.

Kolejny konkurs na dofinansowanie projektów wspierających szkoły branżowe Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świetokrzyskiego ogłosi w kwietniu.

Zdjęcia (swietokrzyskie.pro):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *