Relacja wideo: Zwycięstwo Neptuna, porażka Partyzanta w IV Lidze

Neptun Końskie w 29. kolejce IV Ligi obronił pozycję lidera wygrywając z Unią Sędziszów. Partyzant Radoszyce przegrał w wyjazdowym pojedynku z Wierną Małogoszcz.

Radoszyczanie swój mecz rozgrywali już w sobotę. I było to bardzo dziwne spotkanie. Po pół godzinie gry podopieczni Jarosława Komisarskiego prowadzili 0:3 dzięki trafieniu Bartosza Sosińskiego i dwóm golom Jakuba Jaśkiewicza. Jeszcze przed przerwą dla Wiernej na 1:3 trafił Mateusz Fryc, a gospodarze w drugiej odsłonie dorzucili jeszcze trzy bramki – dwie zdobył Fryc kompletując hat-tricka, jedną Bartłomiej Kraus i ostatecznie ekipa z Małogoszcza pokonała Partyzanta 4:3. Po tym meczu radoszyczanie zajmują szóstą lokatę w lidze. Za tydzień w niedzielę 27 maja o godzinie 11.00 podejmą u siebie Moravię Morawica.

Wierna Małogoszcz – Partyzant Radoszyce 4:3
Gole dla Partyzanta: Jaśkiewicz – 2, Sosiński
Partyzant: Jakub Kaszuba, Grzegorz Samburski (Michał Grudzień), Paweł Markowicz, Jakub Jaśkiewicz, Bartłomiej Papros, Kuba Kos (Karol Pańczyk), Karol Opara, Karol Nieszporek, Michał Miśtal , Bartosz Sosiński (Piotr Zawadzki), Maciej Dymek (Maciej Mazur).

Dosyć pewną wygraną po wyrównanym meczu zanotowali liderzy z Końskich. Neptun po nieco sennej pierwszej połowie remisował z Unią Sędziszów 0:0. Dopiero kolejne 45 minut pozwoliło udowodnić liderom wyższość nad piętnastą drużyną IV Ligi. Podopieczni trenera Waldemara Szpiegi w 50. minucie stracili gola. Bramkę dla rywali z rzutu karnego zdobył Mateusz Rejowski. Dopiero w tym momencie konecczanie pokazali na co ich stać i zaczęli pod względem piłkarskim dominować swoich rywali. W efekcie już pięć minut później było 1:1 po trafieniu Piotra Piwowara, a w 61. minucie 2:1 dla naszych, bo karnego wykorzystał Karol Armata. Ten sam zawodnik miał szansę podwyższyć wynik na 3:1, ale na dziesięć minut przed końcem meczu nie wykorzystał jedenastki. Ostatecznie Neptun pokonał Unię 2:1. Przypomnijmy, że ekipa z Końskich jest liderem IV Ligi. Za tydzień nasi na wyjeździe zagrają z Naprzodem Jędrzejów.

Neptun Końskie – Unia Sędziszów 2:1
Gole dla Neptuna: Piwowar, Armata
Neptun: Łukasz Herda, Adrian Maciejewski, Łukasz Skalski, Piotr Piwowar, Karol Armata, Jan Sroka (Patryk Kwiecień), Dominik Szymkiewicz, Łukasz Szymoniak, Dariusz Dutkiewicz (Krystian Kos), Krzysztof Pach, Piotr Gardynik (Michał Pilarski)