REKLAMA

Rekordowy wyścig rowerowy w Rudzie Malenieckiej [wideo, zdjęcia]

To już tradycja, że pod koniec września w Rudzie Malenieckiej odbywa się wyścig kolarski mtb. Jego tegoroczna edycja była rekordowa! Na trasach w różnych kategoriach mierzyło się ze sobą niemal 90 zawodników i zawodniczek. 

REKLAMA

Wśród startujących znaleźli się także utytułowani zawodnicy związani z szerokorozumianym kolarstwem. –„Mamy tutaj wicemistrza świata, wicemistrza olimpijskiego Andrzeja Sypytkowskiego. Wszyscy chyba wiedzą co to za postać. Jest z nami Waldemar Banasiński – 21 razy zdobył Mistrzostwo Polski w przełajach. Mamy też Marka Sorbiana, który też był raz mistrzem Polski w przełajach.” – mówił na starcie wyściug Gerard Pachuc, organizator wydarzenia.

Wyścig ma charakter amatorski, a jego już kolejna edycja przyciągnęła fanów pedałowania z całej Polski: Gdańska, Łodzi, Warszawy, Wielkopolski. Nie zabrakło także uczestników z powiatu koneckiego, czy z samej gminy Ruda Maleniecka. Współorganizatorem wydarzenia jest właśnie Urząd Gminy. –„Witam Państwa bardzo serdecznie na Czwartym Wyścigu Rowerowym w Rudzie Malenieckiej. Życzę wszystkim jak najlepszych wyników, a przede wszystkim jak najlepszej zabawy. Myślę, że to przedpołudnie i popołudnie spędzimy czynnie. Jeszcze raz życzę jak najlepszych wyników i do zobaczenia na mecie.” – mówił wójt Rudy Malenieckiej Leszek Kuca.

REKLAMA

Na trasie stanęło dokładnie 88 zawodników. W kategorii rodzinnej do pokonania były 2 kilometry. Wśród dziewczynek zwyciężyła Natalia Cieszkowska, wśród chłopców Igor Lasocki. Kategorię młodzieżową – dystans 10 kilometrów wygrali Dorota Kaczor oraz Jakub Smyczyński. W kategorii Open kobiety ścigały się na czterech okrążeniach po pięć kilometrów, a mężczyźni na pięciu okrążeniach. Zwyciężyli: Klaudia Stanek-Włodarczyk i Mateusz Kowalczyk. W kategorii ACTELION wygrała Anna Makowska. Najlepszym zawodnikiem z gminy Ruda Maleniecka został Artur Marczak, a zawodniczką Magdalena Pachuc. Po zakończonej rywalizacji wszyscy uczestnicy spotkali się przy ognisku. Tam najlepsi otrzymali medale i puchary, a wszyscy startujący wzięli udział w losowaniu licznych rowerowych nagród, które ufundowali sponsorzy.

Kolejna edycja wyścigu na pewno odbędzie się już za rok! Poniżej publikujemy wyniki: 

Najlepszy zawodnik gminy Ruda Maleniecka: Artur Marczak
Zawodniczka: Magdalena Pachuc

Rodzinna dziewczynki: 
1. Natalia Cieszkowska,
2. Alicja Konopka,
3. Zosia Pachuc

Rodzinna chłopcy: 
1. Igor Lasocki,
2. Paweł Pachuc,
3. Michał Cieszkowski

Młodzieżowa: 
1. Dorota Kaczor,
2. Maria Pachuc.
1. Jakub Smyczyński,
2. Piotr Pachuc,
3. Błażej Luzeńczyk

Open Kobiet:
1. Klaudia Stanek Włodarczyk,
2. Justyna Reguł,
3. Izabela Piekutowska

Open Mężczyzn:
1. Mateusz Kowalczyk
2. Marcin Lange,
3. Waldemar Banasinski

Firmowa ACTELION:
1. Anna Makowka
2. Hanna Frankowska,
3. Ewa Rudowska,
1. Robert Kania,
2. Bartosz Skierka,
3. Hubert Jaśkowiak

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *