REKLAMA

Wielka Olimpiada z udziałem aż czterech naszych odbędzie się w Końskich! [wideo]

To ewenement, że w mieście wielkości Końskich organizowany jest Ogólnopolski Finał Olimpiady Matematycznej. Takie wydarzenie będzie jednak miało miejsce już na początku kwietnia, a organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące. 

REKLAMA

Młodzież z całego kraju przyjedzie do nas już w niedzielę 2-go kwietnia. Zakwateruje się w Hotelu Łuczyński w Sielpi, a w poniedziałek od rana najpotężniejsze matematyczne umysły będą zmagać się z zadaniami. Olimpiada rozegrana zostanie w hali sportowej w Stadnickiej Woli, a młodzież pisać ją będzie przez pięć godzin w poniedziałek oraz pięć godzin we wtorek. Drugiego dnia po południu nasi goście brać będą udział w zajęciach sportowych na basenie i w hali sportowej. –„Następnie w środę 5-go kwietnia organizatorzy sprawdzają prace, a młodzież w tym czasie będzie zwiedzała nasz region. 6-go zaś finałowa gala i wtedy okaże się, które to najwybitniejsze umysły będą reprezentować Polskę na Międzynarodowej Olimpiadze Matematycznej.” – opowiada nam Beata Salata, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

Jak mówi pani dyrektor taka olimpiada to ogrom wielomiesięcznych przygotowań, zaangażowanie niemal całej społeczności szkolnej i w końcu mnóstwo wydanych pieniędzy. Na szczęście są ludzie dobrej woli, którzy pomogli. –„Cała społeczność szkolna pracuje na to przedsięwzięcie, a część intensywniej można powiedzieć.  Wsparcie jest, bo ono trwa i zakończy się dopiero gdy podsumujemy olimpiadę. Bez ludzi dobrej woli nie udałoby nam się tego w taki sposób zorganizować. Wiadomo, że każdy gospodarz chciałby pokazać się z jak najlepszej strony. Mówię nie tylko o szkole, ale o województwie, regionie, lokalnie chcielibyśmy by Końskie zapadły długo w pamięci tym wszystkim, którzy będą uczestniczyli w olimpiadze. W związku z tym musieliśmy pozyskiwać też sponsorów, ale tak szczerze mówiąc cel jeżeli jest konkretny, wyznaczony i mierzalny to ludzie dobrej woli też się znajdują.” – powiedziała nam pani dyrektor „Nowego Ogólniaka”.

REKLAMA

W 68. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej w Końskich weźmie udział około 100 – 150 młodych miłośników królowej nauk. Wśród zakwalifikowanych znalazło się aż czterech uczniów Nowego Ogólniaka. Są nimi: Maciej Dziuba, Mikołaj Grzebieluch, Paweł Wesołowski i Kamil Długosz. Wszyscy są podopiecznymi Pawła Dziuby, nauczyciela znanego z wychowywania mistrzów olimpijskich. Serdecznie gratulujemy!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *