REKLAMA

Alla wiezie dary do Ukrainy. Konecczanie pomagają [zdjęcia]

W poniedziałek o godzinie 14:30 przy ulicy Wojska Polskiego w Końskich, zorganizowana została zbiórka artykułów pierwszej potrzeby dla mieszkańców Ukrainy. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia była Alla Pobereżna, która niedawno gościła w naszym studiu – szczegóły TUTAJ. Odzew był naprawdę ogromny.

REKLAMA

REKLAMA

Jednymi z najbardziej niezbędnych produktów jest żywność, ubrania oraz leki i produkty medyczne – „Ludzie przynoszą głównie jedzenie i ubrania. Dzisiaj już poszły leki, oczywiście takie podstawowe, bez recept. Byłam w kontakcie z różnymi ośrodkami ochrony zdrowia. Oni tam na Ukrainie mają swoje kanały. Oni będą działać, bo jest dużo leków potrzebnych na receptę, więc oczywiście my takich leków nie zbieramy” – mówi Anna Pobereżna.

Odzew mieszkańców miasta był bardzo duży. Co chwilę w miejsce zbiórki przychodziły nowe osoby i podjeżdżały samochody. Ludzie chcąc wspomóc społeczność Ukrainy przynosili torby i pudełka wypełnione żywnością, kocami, ubraniami, środkami medycznymi i higienicznymi.

Zebrane artykuły zostaną prawdopodobnie przewiezione przez granicę polsko-ukraińską w miejscowości Krościenko – „Te rzeczy będą zawiezione na wschód, prawdopodobnie będzie przekroczona granica w Krościenku, bo tak było z ostatnim ładunkiem. Ja tam pisałam na Facebooku i tam prawdopodobnie zostaną dostarczone te rzeczy. Mój przyjaciel Arek, który przewozi tam te rzeczy dostał od burmistrza miasta dokument, który pomógł mu przekroczyć granicę bez kolejki i na przykład przewieźć ludzi bez marznięcia na tym zimnie […] Będziemy to z Arkiem jeszcze regulować, obserwując jaka jest sytuacja na każdym przejściu” – informuje Ukrainka.

Możliwym jest, że w najbliższym czasie zostanie zorganizowana kolejna zbiórka charytatywna – „Jestem w kontakcie z kilkoma sztabami kryzysowymi, na przykład z Grudziądza. Kontakty przesłała mi pracownica z Lwowa, pracownica administracji. Ona mi przesłała te kontakty do tych sztabów kryzysowych. W zależności od tego, czego oni będą potrzebować, to my się dostosujemy” – dodaje Alla Pobereżna.

Chętnych do niesienia pomocy mieszkańców jest naprawdę wielu. Każdy Konecczanin chcący wesprzeć sąsiadów ze wschodu ma taką możliwość. Oprócz poniedziałkowej zbiórki, cały czas działa również ta, zorganizowana przez Hufiec ZHP Końskie. Więcej o akcji TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Alla wiezie dary do Ukrainy. Konecczanie pomagają [zdjęcia]

  1. […] Mnóstwo osób wsparło także zbiórkę zorganizowaną przez Alla Pobereżna, która jakiś czas temu gościła u nas w studiu – SZCZEGÓŁY. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem ze strony Konecczan. Wiele osób przyłączyło się do pomocy, przynosząc żywność, ubrania oraz, obecnie bardzo potrzebne, artykuły medyczne – więcej TUTAJ. […]

Dodaj komentarz