REKLAMA

Boisko i sala gimnastyczna w SP Fałków będą jak nowe [wideo, zdjęcia]

Wkrótce przebudowane zostanie boisko na świeżym powietrzu oraz sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Fałkowie, a sama placówka zostanie także doposażona w zaawansowane pomoce dydaktyczne. Wszystko to jest możliwe dzięki programowi realizowanemu przez gminę Fałków przy wsparciu środków unijnych. W ramach dofinansowania podobna inwestycja czeka Szkołę Podstawową w Czermnie, o czym informowaliśmy TUTAJ.

REKLAMA

„Gmina Fałków otrzymała niemal pół miliona złotych na realizację zadania o wartości 700 tysięcy złotych. Jesteśmy w chwili obecnej po wyłonieniu najkorzystniejszego wykonawcy dla I części projektu, a mianowicie modernizacji boisk poliuretanowych, które znajdują się przy naszych szkołach” – opowiada nam Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy w Fałkowie.

Przetarg na modernizację boisk w Fałkowie i Czermnie wygrała firma TREES-SPORT. Za niespełna 215 tysięcy złotych przedsiębiorstwo wyremontuje zarówno boisko przy szkole w Fałkowie, jak i to w Czermnie. Zakres prac na fałkowskim obiekcie to odmalowanie zużytej powierzchni poliuretanowej, zakup osłon na słupy do koszykówki oraz zakup i montaż 134 siedzisk na trybunach.

REKLAMA

Warto wspomnieć, że boisko w Fałkowie, które przejdzie modernizację powstało w 2013 roku i otrzymało wyróżnienie w kategorii „obiekty bliskie mieszkańcom” podczas gali rozdania „Złotych Żurawi” – nagród przyznawanych najładniejszym inwestycjom.

Następnie gmina chce wyremontować salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej w Fałkowie. Zakres robót będzie obejmował cyklinowanie powierzchni parkietu, remont wewnątrz sal, jak również doposażenie w nowoczesny sprzęt sportowy, w tym też nagłośnienie.

Modernizacja obiektów sportowych w Szkole Podstawowej w Fałkowie zadowala dyrektor placówki Mirosławę Palus, jak również całą społeczność szkolną –„Wszystkie zmiany, jakie w placówce są prowadzone są zgodne z naszymi oczekiwaniami, wcześniej są diagnozowane i wpływają na to, żebyśmy poprawiali jakość naszych działań i kształcenia dzieci zarówno w aspekcie sportowym, jak i dydaktycznym […] Jak do tej pory nie mieliśmy stwierdzonej historii, żeby ktokolwiek wagarował, jeśli chodzi o lekcję wf-u. Wszyscy ćwiczą aktywnie, nawet w nauczaniu zdalnym są prowadzone akcje, gdzie uczniowie wraz z rodzicami spacerują, to jest monitorowane przez wuefistów, są konkursy, także aktywność w zdalnym nauczaniu możemy powiedzieć, że wzrosła wręcz w oparciu o całe rodziny” – opowiadała nam Mirosława Palus, dyrektor Szkoły Podstawowej w Fałkowie.

Doposażenie w zaawansowane pomoce dydaktyczne o wartości około 100 tysięcy złotych to ostatni etap realizacji programu w Fałkowie. Za tę kwotę gmina zamierza zakupić zarówno tradycyjne książki, jak również zaawansowany sprzęt do nauki TIC, drukarki 3D, teleskopy, tablety czy laptopy.

Dotacja przyznana gminie Fałków pochodzi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Realizacja całego projektu przewidziana jest do końca 2021 roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *