Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w czwartek w okolicach fontanny przy Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich rozdawało mieszkańcom regionu darmowe bratki. Zainteresowanie kwiatami było ogromne.
-"Byłam pewna, że przyjdą mieszkańcy, ale nie sądziłam że będzie ich tak wielu. Mam nadzieję, że dla każdego starczy" - mówi nam Aleksandra Wilk, kierownik Działu Zagospodarowania i Utrzymania Terenów Zielonych PGK Sp. z o.o. Końskie.
Kwiaty rozdawane mieszkańcom były z rabat dekorujących miasto -"Ze względu na pogodę kwiaty są w bardzo dobrej kondycji. Myślę, że mieszkańcy skorzystają jeszcze i ozdobią swoje ogródki, a my przy okazji damy drugie życie bratkom. Wszystkie kwiaty, które dzisiaj rozdajemy są z rabat przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich. Jeszcze będą przywiezione wieże kwiatowe, w których też są bratki i będziemy je rozdawać do wyczerpania" - dodaje Aleksandra Wilk.

Na miejscu zastaliśmy dziesiątki osób, które zabierały kwiaty ze sobą - na swoje balkony, czy do ogródków. Natomiast rabaty, w których bratki były do tej pory od przyszłego tygodnia zyskają nowych lokatorów - "Od poniedziałku zaczniemy już nasadzenia letnie i będą to begonie: białe i różowe".
Do Parku Miejskiego po kwiaty przybyli także najmłodsi z koneckich przedszkoli. Dla nich dodatkową niespodziankę miał burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański - z okazji wczorajszego Dnia Dziecka częstował przedszkolaki słodkimi krówkami.
Zdjęcia:
[FOTORELACJA]14299[/FOTORELACJA]
ŚODR: Wystawa zwierząt wraca w pełnej odsłonie
Czy ktoś w ŚODR choć trochę myśli? Zapowiadane są szatańskie upały i zamiast pomyśleć o zmianie terminu imprezy przygotowania idą na pełnej petardzie. Czy ktoś się zastanawi na jakie męki będą skazane zwierzęta przewożone i przetrzymywane w obcym dla siebie miejscu w temperaturze 40° C? Czasami to naprawdę ręce opadają od patrzenia na urzędniczą bezmyślność i brak empatii. W takim skwerze frekwencja gapiów też będzie zmniejszona,bo kto mądry będzie się smażył i oglądał naciągane osiągnięcia lokalnego rolnictwa.
ciepełko
14:28, 2026-06-24
Są zmiany w parafiach. Biskup ogłosił
Fajnie !!! wiadomość dnia … może tygodnia … tylko szkoda że nie ze zdjęciami … Byśmy się dowiedzieli na jakie persony idą nasze pieniądze z funduszu kościelnego
Ateusz
14:23, 2026-06-24
Są zmiany w parafiach. Biskup ogłosił
Jeszcze jeden z powiatu Koneckiego odchodzi Ks. Gula Sylwester był do tej pory wikarym w parafii św.Barbary w Krasnej
Oleg
13:18, 2026-06-24
Tyle pokaże termometr i praca stanie. Będą limity
Czyli ustawa jak zwykle pod urzędników, nie dla ludzi pracy.
Obywatel
07:52, 2026-06-24
0 0
Ta sama sytuacja jak chytra baba z Radomia
0 0
Dlaczego nie jest napisane przed wydarzeniem tylko po nim? Chyba tylko dlatego żeby urzędasy sobie kwiatki pobrały bo inni mieszkańcy nawet nie wiedzieli o akcjii
0 0
Chytra baba. Odrazu można poznać grosiwo
0 0
Kwiaty łagodzą obyczaje, a przyroda tworzy je po to, by wabiły zmysły zapylaczy prawdziwym a nie fałszywym dobrem. Kwiaty nie kłamią, nie udają że mają coś, czego szuka owad, wabią ale mają to, czym wabią. W przeciwieństwie do fałszywych ludzi, którzy udają, że mają to, co poszukiwane i chciane, a są tylko tego imitacją, bo przecież pisać każdy potrafi. Forma ta sama ale treść...
0 0
no jak za darmo to każdemu potrzebne nawet jak niema gdzie posadzić taki polak taki jest
0 0
[…] powinien przybyć na rynek miejski w poniedziałek 29 maja, od godziny 12:00. Zobaczcie na naszym WIDEO jak ta akcja wyglądała przed […]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz