REKLAMA

Dwudziesty raz Powiatowe Konto Pomocy pomaga poprzez mikołajkowy bal! [wideo, zdjęcia]

Powiatowe Konto Pomocy już po raz dwudziesty zorganizowało w Końskich bal mikołajkowy dla niepełnosprawnych i potrzebujących dzieci z powiatu koneckiego. Tym razem skorzystało aż 160 dzieciaków ze wszystkich gmin naszego powiatu. Główną organizatorką wydarzenia jest randa powiatowa i prezes stowarzyszenia Powiatowe Konto Pomocy Danuta Leśniewicz. 

REKLAMA

Bal odbył się w sobotę po raz kolejny w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. Szkoła nie tylko zapewniła miejsce, ale i włożyła mnóstwo wysiłku w organizację wydarzenia. Dyrektor Beata Jakubowska zmotywowała uczniów do roli animatorów dla młodszych kolegów – dzięki czemu na sali widzieliśmy Mikołajów, elfy i dobre wróżki, które prowadziły taneczne zabawy dla dzieci.

Na rozpoczęcie balu przybyło wielu zaproszonych gości – między innymi radni powiatowi, przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk, burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska, starosta konecki Grzegorz Piec i członek zarządu województwa Mariusz Gosek. Dwaj ostatni podczas otwarcia zabrali głos. Przemawiała również główna organizatorka Danuta Leśniewicz.

REKLAMA

„Witamy Was bardzo, bardzo serdecznie. Cieszymy się, że jesteście tutaj razem z nami. To już dwudziesta edycja naszej corocznej zabawy organizowanej dla dzieci z powiatu koneckiego. Jesteście tutaj ze wszystkich gmin powiatu. Cieszymy się ogromnie, a wiem że bywa tak, że po dwa razy i trzy spotykacie się ze swoimi rówieśnikami z innych gmin. Jest to zabawa integracyjna, poznawcza. Poznajemy się wszyscy” – mówiła we wstępie Danuta Leśniewicz.

„Nic radośniejszego dla drugiego człowieka niż ciepło płynące od Was. Cieszę się, że jest Was tak dużo tutaj dzisiaj i dzięki inicjatywie starostwa powiatowego w Końskich, dzięki inicjatywie stowarzyszenia udało się zorganizować tak wspaniałe wydarzenie jak to dzisiejsze. To co powiedziała pani radna – że warto być dobry, warto sobie pomagać, a jak jesteśmy grzeczni i dobrzy to to dobro do nas zawsze wróci. Dlatego drogie dzieciaki życzę Wam byście byli dla siebie zawsze dobrzy, darzyli się wzajemnym szacunkiem i potrafili ze sobą rozmawiać” – przemawiał Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

„W imieniu nas wszystkich życzymy udanej zabawy, wszystkiego najlepszego, dużo prezentów i bawmy się jak najlepiej by cały rok 2020 był taki dobry jak dzisiejszy” – zwrócił się do obecnych starosta konecki Grzegorz Piec.

Tego dnia w sali gimnastycznej „Mechanika” panowała niezwykle radosna atmosfera. To między innymi za sprawą prezentów – pracownicy starostwa powiatowego dzięki hojności wielu mieszkańców przygotowali setki maskotek, gier i zabawek, które dzieci spod choinki mogły po prostu sobie zabrać. Dodatkowo każde dziecko otrzymało mikołajową paczkę ufundowaną przez sponsorów. Każde mogło też skorzystać z przygotowanego poczęstunku.

Listę darczyńców znajdziecie poniżej: 

Osoby i organizacje, które wsparły akcję: Grzegorz Piec – starosta konecki, Beata Jakubowska – dyrektor ZSP 1 Końskie wraz ze społecznością szkoły, Sylwia i Rafał Grochowscy, Paulina Przepióra, Centrum Usług Wspólnych Veolia, Wiesław Stępień, Danuta i Edward Waligórscy, Bożena i Antoni Różyccy, Małgorzata i Marek Smolągowie, Investgroup, Marzena i Dariusz Młodawscy, Danuta Kucewicz, Wszechnica Konecka, TPD Końskie, pracownicy starostwa powiatowego w Końskich, radni Rady Powiatu: Robert Plech, Zbigniew Kowalczyk, Wojciech Owczarek, Michał Cichocki, Dariusz Banasik, Danuta Leśniewicz, Dorota Duda, mieszkańcy: Patrycja Piwowarczyk, Wojciech Kamieniecki, Magdalena Matyjasik, burmistrzowie i wójtowie wszystkich gmin powiatu koneckiego, Mariusz Gosek – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Dorota Łukomska – burmistrz Stąporkowa.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *