REKLAMA

Dzieci tworzą mural na stąporkowskim Domu Kultury [wideo, zdjęcia]

Dom Kultury w Stąporkowie jest obecnie zdobiony ciekawymi muralami. Tworzą je uczestnicy projektu „Coolturalni Orientalni”, który wypełnia tamtejszą jednostkę kultury mnóstwem kreatywnych zajęć na wakacje. 

REKLAMA

„Jesteśmy w trakcie trwania projektu z Bardzo Młodej Kultury pod nazwą ‚Coolturalni Orientalni’, czyli krążymy wokół tematyki orientalnej. Zwiedzamy jurty, malujemy mandale. Odbyły się też zajęcia z psychologiem, jak i również zajęcia muzyczne ze Studium Instrumentów Etnicznych. Po prostu odpoczywamy podczas wakacji i całkiem nieźle nam to idzie” – tłumaczy Katarzyna Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie.

W zajęciach udział bierze około 20 uczestników w wieku od 9 do 17 lat. W poprzednich tygodniach dzieci i młodzież  uczestniczyły w spotkaniu z podróżnikiem Michałem Szulimem oraz w warsztatach bębniarskich. Teraz skupiły się na pracach plastycznych, których efekt na stałe pozostanie na budynku stąporkowskiego Domu Kultury. Powstaje bowiem okazałych rozmiarów mural inspirowany sztuką orientu –„Dzisiaj to już kolejny dzień malowania muralu w ramach zajęć praktycznych z panią Paulą Biskup i panią Anią Biskup. Dzieci malują mural na ścianie naszego budynku, ale tworzą też kolorowanki, które będziemy wydawać w książeczki i wcześniej malowały na płótnie też swoje małe murale” – mówi nam dyrektor Sorn.

REKLAMA

Przed uczestnikami projektu „Coolturalni Orientalni” jeszcze spotkania z jogą, zaplanowano także wycieczkę do jurt w Gustawowie w gminie Fałków.

Zakończenie projektu przewidziano na 15 sierpnia. Wtedy to odsłonięty zostanie mural stworzony podczas zajęć, a uczestnicy otrzymają specjalne upominki. Na działania Coolturalni-Orientalni Miejsko-Gminny Dom Kultury w Stąporkowie pozyskał grant w kwocie przeszło 11 tysięcy złotych z projektu „Bardzo Młoda Kultura”. Dla tej placówki kultury to już trzecie dofinansowanie do działań w ramach projektu tworzonego przez Narodowe Centrum Kultury i współfinansowanego przez województwo świętokrzyskie. W poprzednim roku MGOKiS w ramach  tych działań między innymi z naszą redakcją realizował projekt „I Film GOOD”, podczas którego uczyliśmy dzieci i młodzież tworzenia profesjonalnych wideo (więcej TUTAJ).

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Dzieci tworzą mural na stąporkowskim Domu Kultury [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *