REKLAMA

Jest wykonawca hali sportowej przy dwójce w Końskich

Burmistrz Miasta i Gminy Końskie poinformował o wyborze oferty na wykonanie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich. Zajmie się tym firma, która buduje salę widowiskową przy nowym centrum kultury przy ul. Partyzantów.

REKLAMA
REKLAMA

O inwestycji informowaliśmy Państwa już wcześniej (TUTAJ). Podczas godziny prasowej burmistrz poinformował nas o zwycięzcy przetargu na budowę. Jest nim Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane PER-MIR Mirosław Perlak. Przypomnijmy, że ta firma zajmowała się wcześniej budynkiem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, a teraz pracuje nad remontem Centrum Kultury i budową sali widowiskowej. To obiekty związane z nową siedzibą Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA
REKLAMA

– „Cieszę się, że wpłynęły dwie oferty. Obydwie z województwa świętokrzyskiego. Ofertą znacznie korzystniejszą jest ta złożona przez firmę PER-MIR, która ma już swoje doświadczenie na rynku koneckim. To jest firma, która w tej chwili buduje nam salę widowiskową w centrum kultury, która była też wykonawcą budynku PGK na ulicy Spacerowej. Z tego punktu widzenia można powiedzieć, że jest sprawdzona i ma dobre referencje” – mówił Krzysztof Obratański.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 12,6 miliona złotych z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. Oferta wykonawcy opiewa na blisko 15,7 mln złotych, co jest większą niż zakładana pierwotnie kwotą. Różnicę ze swojego budżetu pokryje gmina Końskie.

Przypomnijmy, że będzie to pełnowymiarowa hala z boiskiem do piłki ręcznej. Ma się w niej znajdować widownia na ponad dwieście miejsc. Ponadto obok hali powstanie nowe wielofunkcyjne boisko na świeżym powietrzu. Obiekt ma być dostępny przede wszystkim dla uczniów placówki, ale po godzinach będzie otwarty do użytku mieszkańców i klubów sportowych.

REKLAMA

3 thoughts on “Jest wykonawca hali sportowej przy dwójce w Końskich

  1. gość pisze:

    Burmistrzu proszę się wziąć za remonty dróg, chodników w mieście. Ul. 1 Maja tragedia! O innych oczywiście nie wspomnę. Po co nam kolejna hala sportowa.

  2. Ja pisze:

    Ul. 1-go Maja to droga nalężąca do Starostwa tam jest adresat. A młodzież ze szkoły podstawowej nr2 w Końskich na tę halę czekała 30 lat bo jest tam mała salka gimnastyczna.

  3. […] lutym informowaliśmy Państwa o zwycięzcy przetargu na wykonanie inwestycji (TUTAJ). Już zdążył się zmienić krajobraz terenu szkoły, gdyż rozpoczęły się prace budowlane. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *