REKLAMA

Konecka Biblioteka zmienia siedzibę… na czas remontu! [wideo, zdjęcia]

Konecka Biblioteka Publiczna oraz Centrum Informacji Turystycznej muszą zmienić na czas remontu swoją siedzibę. W najbliższych dniach rozpocznie się proces termomodernizacji całego zachodniego skrzydła pałacowego w Parku Miejskim (o tym TUTAJ), gdzie od wielu lat obsługiwano czytelników. W związku z tym biblioteka i CIT zostaną przeniesione do budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Armii Krajowej z wejściem od strony boiska sportowego i dziedzińca wewnętrznego. 

REKLAMA

„Bibliotekę ewakuuje się do kilku punktów, czyli część księgozbioru trafi do filii bibliotecznych w Pomykowie, Sokołowie, Rogowie, ale centrum życia przeniesie się do Szkoły Podstawowej nr 1. Tam ze względu na to, że mamy sezon wakacyjny część pomieszczeń zostanie nam natychmiast przekazana, część w uzgodnieniu z dyrektorem możemy wyłączyć z procesu nauczania. Chcemy tak urządzić podstawowe funkcje biblioteki by one były możliwe do wykonywania bez kolizji z bieżącą działalnością. Tam kiedyś była filia biblioteczna i to będzie serce nowej lokalizacji” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Gminę i pracowników biblioteki czeka spore wyzwanie logistyczne. W Szkole Podstawowej nr 1 będzie możliwa obsługa czytelników w bardzo uproszczonej formie, bez wolnego dostępu do księgozbioru, bez możliwości korzystania na miejscu z czytelni i stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Nadal też utrzymany zostanie reżim sanitarny, choćby ze względu na przebywanie w placówce szkolnej, ale też w trosce o zdrowie czytelników i bibliotekarzy w czasie epidemii. Centrum Informacji Turystycznej na czas sezonu turystycznego będzie obsługiwało turystów w siedzibie dawnej kasy biletowej kina letniego w Sielpi.

Początek przenosin biblioteki zaplanowano na   16 czerwca 2020 r. i od tego dnia czasowo zawieszona zostanie obsługa czytelników. Prawdopodobnie przez kilka tygodni nie będzie możliwy kontakt pod dotychczasowymi numerami telefonu. O ponownym otwarciu w nowym miejscu z pewnością Państwa poinformujemy.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Konecka Biblioteka zmienia siedzibę… na czas remontu! [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Końskie: Urząd Stanu Cywilnego przenosi się na Partyzantów | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *