REKLAMA

Konecka firma Drewdom z pieniędzmi na innowacyjny projekt

W czwartek 9 września w Firmie Wielobranżowej DREWDOM w Gatnikach miało miejsce spotkanie inicjujące projekt pn. „Wdrożenie innowacyjnego procesu technologicznego przygotowania surowca do produkcji mebli z jednoczesnym recyklingiem odpadów”, który korzysta z dofinansowania o wartości 1 785 000 PLN otrzymanego od Państwa Norwegii.

REKLAMA

Projekt realizowany jest w ramach osi priorytetowej 19 Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021 działanie 19.1 Nowe Produkty i Inwestycje, poddziałanie 19.1.1 Technologie przyjazne środowisku – Green growth.

REKLAMA

Celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku z wykorzystaniem rozwiązań technologicznych przyjaznych środowisku poprzez wdrożenie w firmie innowacyjnego procesu technologicznego przygotowania surowca drzewnego do produkcji mebli oraz wdrożenie nowego produktu w postaci zrębków do ściółkowania i do produkcji celulozy powstających z odpadów technologicznych podczas planowanego do wdrożenia innowacyjnego procesu technologicznego. Całemu projektowi przyświeca hasło „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

Podczas spotkania zostały przedstawione założenia projektu, przedstawieniowo zakres rzeczowy i finansowy projektu, ze szczególnym uwzględnieniem przyznanego przez Operatora Programu dofinansowania ze środków Norwegii.

Podkreślano istotności NMF w procesie pobudzania innowacyjności polskich przedsiębiorców.

Na koniec spotkania nastąpiło odsłonięcie tablicy informacyjnej dla projektu.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod adresem http://www.norwaygrants.mebledrewdom.pl/.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *