REKLAMA

’Mechanik’ z Pucharem Starosty Koneckiego [zdjęcia]

W dniach 17 – 18 maja odbyły powiatowe zawody chłopców ze szkół ponadpodstawowych w piłkę nożną o Puchar Starosty Koneckiego.

REKLAMA

W imieniu Starosty zawody oficjalnie otworzył naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera. Sportowe zmagania odbyły się na Orliku przy ulicy Południowej w Końskich i wzięli w nich udział uczniowie z Zespołów Szkół Ponadpodstawowych nr 1, nr 2 i nr 3 w Końskich, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie, I Liceum Ogólnokształcącego oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

REKLAMA

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: grupa A – ZSP nr 1, ZSP nr 3 oraz ZSP Stąporków oraz grupa B – I LO, II LO oraz ZSP nr 2. Po pierwszym dniu zmagań wyniki przedstawiały się następująco: w grupie A pierwsze miejsce zajęła reprezentacja ZSP nr 1, co pozwoliło jej awansować do finałowego meczu o 1 miejsce. Miejsce drugie zajął ,,Ekonomik”, a miejsce trzecie stąporkowska „Górka”. W grupie B pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie z I LO, drugie drużyna z II LO, a trzecie ekipa z ZSP nr 2.

Drugiego dnia zmagań, w pojedynku o trzecie miejsce ZSP nr 3 pokonało 4:1 drużynę z II LO. W rywalizacji o pierwsze miejsce i Puchar Starosty walczyły zespoły z ,Mechanika” oraz I Liceum Ogólnokształcącego. Po emocjonującym meczu i dwóch bramkach w drugiej połowie, wygranymi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich.

Puchary dla najlepszych drużyn i najlepszych zawodników wręczył starosta konecki Grzegorz Piec. Najlepszym bramkarzem został Eryk Dobrowolski z ZSP nr 1, najlepszym obrońcą Konrad Musielewicz z ZSP nr 3, pomocnikiem Łukasz Pałka z I LO, a napastnikiem Mateusz Szabat z ZSP nr 1.

Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich wraz ze Starostwem Powiatowym w Końskich.

Zdjęcia (fot0: Łukasz Brot / arch. Starostwo Powiatowe w Końskich):

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *