REKLAMA

WIDEO: Studniówka 2020 ZSP nr 1 w Końskich

W sobotę w „Astorii” w Końskich na balu studniówkowym bawiło się około 170 osób. Tym razem w sali bankietowej zjawili się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. Była to ostatnia studniówka 2020 roku w powiecie koneckim!

REKLAMA
REKLAMA

Zgromadzonych uczniów powitała dyrektor szkoły Beata Jakubowska dziękując uczniom za wspólnie spędzone lata, a także życząc im nie tylko zdanej matury, ale również sukcesów po opuszczeniu murów szkoły. Głos zabrał też starosta konecki Grzegorz Piec „Przyłóżcie się, zdajcie tę maturę, my jako zarząd powiatu będziemy za was trzymać kciuki bardzo mocno. Jeżeli będziecie chcieli coś osiągnąć – osiągniecie to. Żyjemy w kraju, który ma ogromne możliwości. Jeżeli będziecie się starać dojdziecie do tego, czego chcecie” – przemawiał do maturzystów starosta. Obecny na wydarzeniu był także naczelnik oświaty Starostwa Powiatowego w Końskich Krzysztof Stachera, który odczytał list z życzeniami skierowany do maturzystów od wicestarosty Wiesława Skowrona.

Następnie podziękowania nauczycielom za wkład w wychowanie i edukację młodzieży złożyli uczniowie szkoły Kamil Polak z klasy IV TI i Paulina Wiaderna reprezentująca klasę IV TAK, po czym głos zabrała przedstawicielka rady rodziców Jolanta Augustyniak –„Trud wszystkich nauczycieli wniesiony w wykształcenie tych młodych ludzi przynosi efekty. Proszę popatrzeć, stoją tu przed nami. Jakże inni niż na co dzień. Inni niż te parę lat temu. Lepsi, dojrzalsi, z większą odwagą spoglądają na swoją przyszłość” – mówiła do zgromadzonych Jolanta Augustyniak.

REKLAMA
REKLAMA

Po przemówieniach upominki od młodzieży otrzymali dyrektor szkoły, wicedyrektorzy Michał Myszkowski oraz Łukasz Sękowski, kierownik warsztatów Grzegorz Sapieja, a także wychowawcy klas: Aneta Gąszcz, Witold Fitas, Agata Świercz oraz Michał Anioł.

Studniówka „Mechanika” została rozpoczęta reprezentacyjnym polonezem, w którym tańczyło jedenaście par. Następnie jeszcze dwa tradycyjne tańce zaprezentowali pozostali uczniowie. Pierwszą turę poprowadzili Beata Jakubowska i Arkadiusz Bąk, natomiast w drugiej turze pierwszą parą byli Michał Myszkowski i Agata Świercz. Do poloneza reprezentacyjnego maturzystów przygotowały nauczycielki Agata Świercz i Edyta Janiszewska. Pozostałych uczniów wraz z wyżej wymienionymi nauczycielkami pomogli przygotować także nauczyciele Arkadiusz Bąk i Rafał Sobczyk.

Dyrektor szkoły Beata Jakubowska podzieliła się z nami kilkoma ciekawostkami na temat tegorocznych maturzystów, których będzie bardzo dobrze wspominać –„Jedna klasa na początku miała niską frekwencję, a w tym roku tak ciężko pracowali, że okazało się, że dotarli do pierwszego półrocza bez żadnej oceny niedostatecznej i mam nadzieję, że wszystkim wręczę świadectwa maturalne. Jestem z nich bardzo dumna […] Mamy wśród osób dzisiaj bawiących się uczniów klasy wojskowej, którzy systematycznie uczestniczyli w uroczystościach patriotycznych mimo tego, że musieli być w każdą sobotę czy też po zajęciach zawsze byli chętni i aktywni. Nasza młodzież po prostu jest cudowna” – opowiadała nam Beata Jakubowska.

Swoimi przemyśleniami i wspomnieniami związanymi ze szkołą podzielili się z nami także maturzyści:

„Największe wspomnienia mam z moją ekipą chłopaków, których poznałem i z którymi świetnie spędzałem czas w tej szkole. Nauczyciele byli naprawdę wspaniali, dużo nas nauczyli […] Szkołę będę wspominał zawsze dobrze, to najlepszy czas jaki miałem. Do szkoły nie chce się chodzić, do naszej się chce bo jest super!” – mówił nam Jan z klasy IV TPS.

„Mam wiele wspomnień, szkoła organizuje wyjazdy zagraniczne, mam wiele wspomnień związanych z klasą i szkołą. Raczej będę pozytywnie wspominać tę szkołę” – dodaje Justyna z klasy IV TAK.

„Bardzo dobrze wspominam te cztery lata spędzone w „Mechaniku”. W pamięci pozostaną na pewno zabawne sytuacje z kolegami jak i z nauczycielami, którzy podchodzili do nas z dużym dystansem oraz pozytywnym i wesołym nastawieniem” – opowiadał nam Artur reprezentujący klasę IV TUiSEO.

A czego swoim kolegom i koleżankom życzą uczniowie? –„Udanej zabawy i zdanej matury” – mówiła Justyna-„Jak to mówił Jacek Krzynówek – cały czas do przodu, a wszystko będzie w porządku. A na tę noc życzę im wytrwałości i spokoju, żeby nie przesadzali z używkami” – życzył Artur. –„Na pewno zdania matury, żeby była jak najlepiej zdana. I miłej zabawy studniówkowej, żeby była jak najlepsza!” – dodaje Jan.

Za naszym pośrednictwem kilka ciepłych słów do młodzieży skierowała Beata Jakubowska –„Przeszkody są po to, żeby je pokonywać, a myślę, że każda przeszkoda na naszej drodze wzmocni nas. Uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych, tylko trzeba iść do tego celu, który sobie wyznaczyliśmy. I oczywiście życzę zdania matury” – mówiła nam dyrektorka.

Przez resztę balu młodzież bawiła się na parkiecie przy muzyce granej przez zespół Prestige Band Michała Augustyniaka. Maturzyści z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich będą dobrze wspominać ten dzień przez długi czas.

Lista uczniów, która zatańczyła reprezentacyjnego poloneza:

Adam Szczesek, Anna Kośnicka, Bartek Słowiński, Dorota Stępień, Emilia Wróbel, Ewa Dąbrowska, Jakub Moszczyński, Jan Augustyniak, Kamil Polak, Kinga Zenka, Maciej Zaleśny, Marek Dobosz, Marta Pilarska, Mateusz Kaczmarczyk, Mateusz Serek, Norbert Krupa, Patrycja Krzyważnia, Patrycja Stasiak, Paulina Wiaderna, Paweł Kowalski, Roksana Połeć, Wiktoria Moskal.

Poniżej znajdziecie skrót wideo i bogatą fotogalerię

Fotogaleria:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *