REKLAMA

Młodzież dochodzi do władzy także w Radoszycach [wideo]

W Stąporkowie funkcjonują młodzi doradcy burmistrza (o nich TUTAJ), w Końskich istnieje Młodzieżowa Rada Miasta (o jej powstaniu TUTAJ), a teraz podobna rada ma zostać wyłoniona w Radoszycach.

REKLAMA

Taką decyzję niemal jednogłośnie, bo przy jednym wstrzymującym się głosie podjęła Rada Gminy Radoszyce podczas wczorajszej sesji. – „Gmina podejmuje działania, które mają na celu wspieranie idei samorządowej, zwłaszcza wśród młodzieży wyrażając zgodę na utworzenie młodzieżowej rady gminy mającej charakter konsultacyjny. W przypadku powołania tej młodzieżowej rady gminy nadawany jest jej statut, który określa w szczególności tryb wyboru jej członków i zasady jej działania.” – mówił jeszcze przed podjęciem uchwały Damian Rozmus, asystent wójta Radoszyc.

Ostatecznie zdecydowano, że młodych radnych będzie 15, a wybrani zostaną spośród uczniów gminnych szkół. To, że gmina w ogóle zajęła się kwestią utworzenia młodzieżowej rady to już pierwsze owoce działań młodzieży. –„Było zrobione zebranie i na nim zdecydowaliśmy o utworzenie tej rady, o wysłaniu wniosku by uchwalić taką inicjatywę.”  – powiedział nam Hubert Zaleśny, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum w Radoszycach.

REKLAMA
Hubert Zaleśny - przewodniczący Gimnazjum w Radoszycach był jednym z inicjatorów utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy.

Hubert Zaleśny – przewodniczący Gimnazjum w Radoszycach był jednym z inicjatorów utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy.

Z tego, że taka doradcza rada powstanie najbardziej cieszył się chyba wójt Gminy Radoszyce. Włodarz nie ukrywa, że liczy na pomysłowość młodych samorządowców i już teraz zapowiada, że będzie brał pod uwagę każde ich działanie, czy każdą podpowiedź. –  „Historyczna sesja, bo to są kroki milowe. Przede wszystkim utworzenie Rady Młodzieżowej. Uważam, że młodych trzeba wysłuchać, docenić, zobaczyć co mają do powiedzenia jeśli chodzi o kierunek działania gminy. Ta rada na pewno nam pomoże i na pewno będzie dobrym ciałem doradczym.” – powiedział nam wójt Michał Pękala.

Kadencja Młodzieżowej Rady Gminy Radoszyce trwać będzie 2 lata, a wybory do niej odbędą się już wkrótce.

Jeden z radnych wstrzymał się podczas głosowania nad utworzeniem młodzieżowej rady.

Jeden z radnych wstrzymał się podczas głosowania nad utworzeniem młodzieżowej rady.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *