REKLAMA

Młodzież z sześciu krajów na wymianie w powiecie koneckim

Przez tydzień w powiecie koneckim stacjonują uczniowie z sześciu krajów Europy: Niemiec, Węgier, Rumunii, Czech, Łotwy, Litwy. Przybyli oni do nas na zaproszenie swoich rówieśników z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1.

REKLAMA

Przyjazd zagranicznych uczniów do naszego regionu to element szerszej, wieloletniej współpracy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych. Młodzież stacjonuje w Ośrodku Łucznik, a w niedzielę odbyło się spotkanie inaugurujące jej pobyt na Konecczyźnie. Udział w nim wzięli: starosta Grzegorz Piec z małżonką, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera, dyrektor ZSP Nr 1 Beata Jakubowska, opiekunowie i międzynarodowa grupa młodzieży.

REKLAMA

Była to okazja do zaprezentowania specyfiki wszystkich krajów, których młodzi mieszkańcy uczestniczą w tym projekcie. Corocznie gospodarzem podobnych obozów o charakterze integracyjno – edukacyjnym jest strona niemiecka i dodatkowo, rotacyjnie pozostali partnerzy.

Przed młodymi mieszkańcami wspólnej Europy jeszcze wiele spotkań i zajęć zorganizowanych przez pełniącą rolę gospodarzy w naszym powiecie społeczność szkolną ZSP Nr 1.

tekst: własne/Adam Kubka.

Zdjęcia (konecki.powiat.pl):

REKLAMA

Dodaj komentarz