REKLAMA

Ósmoklasiści wzięli udział w Giełdzie Szkół Powiatu Koneckiego [wideo, zdjęcia]

W piątek w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich miała miejsce Giełda Szkół Powiatu Koneckiego. Ósmoklasiści mogli zapoznać się z ofertami swoich przyszłych placówek.

REKLAMA

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli wziąć udział w poradnictwie zawodowym oraz obejrzeć prezentacje informujące o atutach każdej szkoły ponadpodstawowej powiatu koneckiego. Placówki wystawiły swoje stoiska, gdzie można było zjeść coś słodkiego lub dowiedzieć się czegoś więcej na temat proponowanych profili.

REKLAMA

– „Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych to już niemal tradycja. To jest wydarzenie, w którym młodzież, absolwenci szkół podstawowych mogą poznać oferty naszych szkół ponadpodstawowych. To jest bardzo ważne wydarzenie, ponieważ ci młodzi ludzie muszą dzisiaj podjąć bardzo ważną decyzję – jaką ścieżką edukacyjną będą chcieli podążać, czy to będzie ogólniak, technikum, czy szkoła zawodowa?” – mówił Dariusz Banasik, członek zarządu powiatu koneckiego.

W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko uczniowie szkół podstawowych. Pojawili się też przedstawiciele starostwa powiatowego w Końskich: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Kubka oraz członkowie zarządu Dariusz Banasik i Jarosław Staciwa, a także dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Końskich Krzysztof Stachera.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *