REKLAMA

Pierwszoklasiści z Dziebałtowa pasowani na uczniów [wideo, zdjęcia]

W piątek pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie wzięli udział w uroczystości pasowania na ucznia. Pierwszaki dla zgromadzonych gości przygotowały także program artystyczny.

REKLAMA

„Moi drodzy, dzisiaj dla was wyjątkowy dzień. Choć jesteście mali, to tak naprawdę zaczynacie swoją historię i ścieżkę edukacyjną. Życzę wam, żeby ona zawsze była taka dostojna, elegancka, wyważona i mądra, jak ten dzisiejszy dzień” – przemawiała do zgromadzonych dyrektor placówki Beata Zbróg.

Na początek dyrektor przywitała zgromadzonych gości, wśród których pojawili się wiceburmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński, naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek i proboszcz parafii w Dziebałtowie Jarosław Wasilewski, który poświęcił uczniom plecaki. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, do których przygotowały ich wychowawczynie Aleksandra Świercz i Wioletta Chrabąszcz. Dzieci recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały.

REKLAMA

Po przedstawieniu zgromadzeni odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, a następnie zgodnie z tradycją dyrektor Beata Zbróg pasowała pierwszaków na uczniów przy pomocy wielkiego ołówka. Następnie kilka słów do dzieci skierował wiceburmistrz Jasiński.

„To jest wspaniała uroczystość, która zaczyna dla was już drugi, ale chyba najważniejszy etap edukacyjny. To edukacja na poziomie klas 1-3, która jest bardzo trudna, bardzo odpowiedzialna, ale przynosząca w późniejszym czasie wspaniałe efekty. Ja wam życzę, żebyście przez ten okres nauki szkolnej zaprezentowali się tak, jak dzisiaj zaprezentowaliście się podczas tego ślubowania. Życzę wam, żeby ten etap edukacyjny był również wspaniałą zabawą” – mówił do pierwszoklasistów wiceburmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński.

Pierwszoklasiści na koniec wydarzenia otrzymali dyplomy i upominki, po czym rozeszli się do rodziców wzruszonych występami swoich pociech.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *