W niedzielę uroczystą mszą święto zainaugurowano pracę księdza Jacka Wieczorka jako proboszcza największej koneckiej parafii św. Mikołaja. Jednocześnie było to pożegnanie ks. Andrzeja Zaparta z probostwem.
Podczas uroczystości 51-letni ks. Jacek Wieczorek złożył przyrzeczenie zobowiązując się do jak najlepszego służenia Kościołowi Katolickiemu oraz swojej nowej parafii. Nowego proboszcza witali przedstawiciele władzy gminnej: burmistrz Krzysztof Obratański oraz jego zastępca Krzysztof Jasiński oraz powiatowej: starosta Grzegorz Piec wraz z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy Jackiem Werensem.
Ksiądz Wieczorek odebrał klucze do Kolegiaty św. Mikołaja i skierował kilka słów do parafian
-"Moim największym pragnieniem i tym o co się modlę jest to byśmy tworzyli Wspólnotę Żywego Kościoła. Różnorodni w powołaniach, misjach, zajęciach, ale zawsze zgromadzeni wokół świętego Mikołaja i tworzący wspólnotę" - mówił nowy proboszcz

Nowy proboszcz otrzymał wsparcie od swojego poprzednika ks. Andrzeja Zaparta -"Kapłan powinien modlić się i głosić ewangelię dopóki ta mu z rąk sama nie wypadnie. Zapewniam Cię, że Twoją posługę w parafii św. Mikołaja będę obejmował darem modlitwy, podobnie wszystkich parafian, kolejne pokolenia, ale także zmarłych. Wszystkiego najlepszego!" - przemawiał Zapart.
Teraz przed księdzem Jackiem przeprowadzka z Radomia, gdzie pełnił funkcję dyrektora Radia Plus. Natomiast ks. Andrzej Zapart po 50 latach posługi kapłańskiej uda się na zasłużoną emeryturę. Więcej o zamianie proboszcza w największej koneckiej parafii pisaliśmy TUTAJ.
Zdjęcia:

[FOTORELACJA]13879[/FOTORELACJA]
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
0 0
W kościele to ma Jezus przemawiać. Jak zwykle władza tam gdzie nie trzeba ze swoimi mowami. Pokory trzeba się wreszcie nauczyć bo zmiany to są konieczne nie tylko w kolegiacie!
Nadmieniam, że na "Ty" to się Państwo możecie zwracać we wspólnotach neokatechumenalnych do których możecie się zgłosić.
Witamy księdza proboszcza w parafii, cieszymy się, że będzie ksiądz proboszcz słuchał uchem otwartym i życzymy aby ksiądz proboszcz nie dał się uwikłać w polityczne rozgrywki w tym mieście.
0 0
Nawiązując do wpisu konecczanki - jestem w stanie pojąć obecność burmistrza wszak to administracyjnie jego teren, ale co tam robi starosta. Czyżby w ramach służby społeczeństwu miał zamiar wszelkie tego typu zmiany na terenie powiatu świętować - mało casu króca bomba, mało casu.
0 0
A ja rozumiem obecność starosty - jejj powodem jest obecność burmistrza.
0 0
Dziwne, że niektórzy mają takie problemy...
Starosta kieruje powiatem koneckim, a w skład dekanatu koneckiego wchodzi co najmniej 10 parafii z naszego powiatu.
Czy niektórzy zrozumieli już obecność starosty na tej uroczystości? Ludzie, czy wy naprawdę nie macie się czym zająć?
0 0
Jaki związek ma struktura kościelna z samorządem terytorialnym? W twoim umyśle tylko, prawda?
0 0
Ignoranci w kolejce do poparcia w wyborach przez nowego proboszcza. „Panowie” módlcie się do Boga, nie do księdza…
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz