Konstanty Smolira -uczeń klasy czwartej Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie okazał się bezkonkurencyjny w 75. Olimpiadzie Matematycznej, którą w ostatnim tygodniu rozegrano w Końskich. W gali finałowej tego wydarzenia udział wzięła wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer.
Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna rozgrywana była przez cały tydzień w Końskich. Z zadaniami w murach II LO oraz ZSP nr 1 w Końskich zmagało się 215 uczestników z całej Polski. Głównym organizatorem było II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej z dyrektor Beatą Salatą i matematykiem Pawłem Dziubą na czele. W sobotę w Hotelu Łucznik w Sielpi podsumowano olimpiadę podczas specjalnej gali. Poprowadziła ją dyrektor szkoły Beata Salata, a gościem specjalnym była wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer.
W materiale wideo znajdziecie wypowiedzi.

Przemawiał także Świętokrzyski Kurator Oświaty Piotr Łojek.
Głos podczas wydarzenia zabierali również przedstawiciele lokalnej władzy.
Spotkanie artystycznie znakomitym występem wzbogacili członkowie Teatru Lustro, który działa przy II LO.
Bezkonkurencyjnym okazał się Konstanty Smolira z Lublina, a warto dodać, że oprócz niego kilku najlepszych uczestników w nagrodę pojedzie na Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną do Bath w Wielkiej Brytanii. Najlepsi otrzymali także nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych sponsorów.
Najlepsi na 75. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej:
Nagroda stopnia pierwszego
miejsce 1. (36 punktów)
Konstanty Smolira -uczeń klasy czwartej Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
Nagroda stopnia drugiego
miejsce 2. (29 punktów)
Jeremi Hyska - uczeń klasy czwartej XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie.
Nagrody stopnia trzeciego
miejsca 3-14. (24 punkty)
Jan Gwiazda - uczeń klasy czwartej XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie.
Grzegorz Kaczmarek - uczeń klasy trzeciej XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie.
Stanisław Lada - uczeń klasy drugiej XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie.
Michał Lipiec - uczeń klasy czwartej V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
Antoni Mazur - uczeń klasy drugiej V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
Jan Micyk - uczeń klasy drugiej VIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii
Skłodowskiej-Curie w Katowicach.
Tymon Sidor - uczeń klasy drugiej V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
Robert Soboński - uczeń klasy czwartej XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie.
Jakub Świcarz - uczeń klasy drugiej XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie.
Mateusz Wawrzyniak - uczeń klasy trzeciej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu.
Michał Wolny - uczeń klasy pierwszej XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie.
Mikołaj Woźniak - uczeń klasy czwartej XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie.
Zdjęcia:
[FOTORELACJA]7141[/FOTORELACJA]
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz