Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

Ziobro staje w obronie weterana z Końskich

Arkadiusz Góral Arkadiusz Góral 12:17, 20.09.2016
Skomentuj Ziobro staje w obronie weterana z Końskich

87-letni Feliks Przyborowski, partyzant i żołnierz AK przed kilkunastoma dniami oddał do Muzeum Regionalnego PTTK-u w Końskich karabin maszynowy i rakietnicę z czasów II Wojny Światowej. Sprawą zajęła się policja, a nad Partyzantem zawisło widmo sankcji.

O sprawie p. Feliksa pisaliśmy TUTAJ.

- "Jak się okazało broń maszynową STEN otrzymał wraz z zaprzysiężeniem na gońca AK w 1943 roku. Według darczyńcy egzemplarz broni, którą posiadał wyprodukowany był w Suchedniowie, a ostatnią akcją w jakiej uczestniczył była bitwa w 1944 roku w okolicach Włoszczowy. Natomiast rakietnica ostatni raz brała udział w odbiciu więźniów z kieleckiego aresztu w 1946 roku." - mówił nam kilkanaście dni temu Tomasz Kruszyna, rzecznik prasowy koneckiej policji.

::attachment{"type":"image","item_id":"569896", "alt":"zdjęcie", "title":"Zbigniew Ziobro interweniuje w sprawie partyzanta z Końskich.", "longSide":"640"}

Od tamtej pory w tej sprawie zadziało się wiele. Przede wszystkim poinformowały o niej media nawet o zasięgu ogólnokrajowym, a zaraz za tymi informacjami pojawiły się też głosy oburzenia. Zwłaszcza osób związanych z prawą stroną sceny politycznej. Natomiast bronią w tym czasie zajmował się biegły rusznikarz, który miał stwierdzić jej autentyczność, a także czy na chwilę obecną mogłaby ona stanowić zagrożenie.

Najgorętszą częścią całej historii jest groźba ewentualnych sankcji karnych dla pana Feliksa. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić o takowych nie byłoby mowy nawet gdyby karabin i rakietnica wciąż mogły służyć jako broń. Nasze ustalenia potwierdzają także dzisiejsze doniesienia medialne, bo jak podaje Radio Zet sprawą koneckiego partyzanta zainteresował się Zbigniew Ziobro. Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości zwrócił się z prośbą do Prokuratora Regionalnego w Krakowie o rozważenie możliwości umorzenia sprawy. Sam Ziobro w wypowiedzi dla Radia Zet mówi: "Nawet jeśli pod względem formalnym przetrzymywał broń bez pozwolenia, to trzeba wziąć pod uwagę szlachetne pobudki 87-letniego weterana. Człowiek, który całe życie kierował się honorem i wiernością Ojczyźnie, zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek ".

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%