Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

Ruszają wymiany piecyków na CWU w Końskich! Działanie w ramach dotacji z Funduszy Szwajcarskich

Arkadiusz Góral Arkadiusz Góral 11:11, 23.06.2026 Aktualizacja: 11:13, 23.06.2026
Skomentuj Ruszają wymiany piecyków na CWU  w Końskich! Ruszają wymiany piecyków na CWU w Końskich!

Gmina Końskie pozyskała dotację z Funduszy Szwajcarskich wynoszącą około 49,5 miliona złotych. Jednym z większych działań w ramach niej jest planowana wymiana piecyków gazowych w mieszkaniach Konecczan na Ciepłą Wodę Użytkową. Pierwsze tego typu prace wystartują już za chwilę. 

Gmina Końskie założyła, że docelowo piecyki znikną z 1100 mieszkań na terenie miasta. Zastąpi je zaś ciepła woda z sieci. By jednak do takich przebudów doszło musi być zgoda wszystkich mieszkańców danego budynku wielorodzinnego. Pierwszych zainteresowanych samorządowi już udało się pozyskać, o czym mówi burmistrz Krzysztof Obratański: 

-"Mamy plan w czterech kolejnych konkursach przeprowadzenia naboru na granty dla Wspólnot Mieszkaniowych, zespołów mieszkaniowych. Pierwszy nabór został zakończony niedawno, a w ubiegłym tygodniu nastąpiło podsumowanie. Trwa postępowanie, ale zgłosiło się dziesięć wspólnot łącznie obejmujących około 230 mieszkań. Trudno przesądzić czy wszystkie te aplikacje są poprawnie złożone, ale bardzo wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższego tygodnia zakończymy proces oceny i będziemy mogli podpisywać umowy o dofinansowanie. To z kolei ogłosi drogę do ogłoszenia przetargów na rozpoczęcie tych prac inwestycyjnych już w konkretnych budynkach" 

[ZT]363081[/ZT]

W tych dziesięciu wspólnotach roboty będą wykonywane w tym roku. Na każdą wymianę przewidziany jest konkretny budżet  - około 6 tysięcy złotych, ale kwota ta może się jeszcze zmienić po przeprowadzonych przetargach.

Prace remontowe mają rozpocząć się w wakacje, a plan jest taki by zakończyć je na przełomie października i listopada 

-"Równolegle przygotowywać będziemy kolejny nabór do tego programu grantowego, ale zdajemy sobie sprawę, że ten pierwszy ma zasadnicze znaczenie, ponieważ mieszkańcy będą obserwować jaki jest skutek, czyli co w wyniku tego zamierzenia się zadziało. W związku z tym mam takie przekonanie, że Ci którzy jako pierwsi się zgłosili są po prostu skazani na sukces"   - dodaje Obratański. 

Przypomnijmy, że wszystkie zadania i inwestycje realizowane przez gminę Końskie w ramach programu „Rozwijamy Końskie” (finansowane z Funduszy Szwajcarskich) muszą zostać zrealizowane i rozliczone do końca 2029 roku.

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%