Gmina Końskie założyła, że docelowo piecyki znikną z 1100 mieszkań na terenie miasta. Zastąpi je zaś ciepła woda z sieci. By jednak do takich przebudów doszło musi być zgoda wszystkich mieszkańców danego budynku wielorodzinnego. Pierwszych zainteresowanych samorządowi już udało się pozyskać, o czym mówi burmistrz Krzysztof Obratański:
-"Mamy plan w czterech kolejnych konkursach przeprowadzenia naboru na granty dla Wspólnot Mieszkaniowych, zespołów mieszkaniowych. Pierwszy nabór został zakończony niedawno, a w ubiegłym tygodniu nastąpiło podsumowanie. Trwa postępowanie, ale zgłosiło się dziesięć wspólnot łącznie obejmujących około 230 mieszkań. Trudno przesądzić czy wszystkie te aplikacje są poprawnie złożone, ale bardzo wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższego tygodnia zakończymy proces oceny i będziemy mogli podpisywać umowy o dofinansowanie. To z kolei ogłosi drogę do ogłoszenia przetargów na rozpoczęcie tych prac inwestycyjnych już w konkretnych budynkach"
[ZT]363081[/ZT]
W tych dziesięciu wspólnotach roboty będą wykonywane w tym roku. Na każdą wymianę przewidziany jest konkretny budżet - około 6 tysięcy złotych, ale kwota ta może się jeszcze zmienić po przeprowadzonych przetargach.
Prace remontowe mają rozpocząć się w wakacje, a plan jest taki by zakończyć je na przełomie października i listopada
-"Równolegle przygotowywać będziemy kolejny nabór do tego programu grantowego, ale zdajemy sobie sprawę, że ten pierwszy ma zasadnicze znaczenie, ponieważ mieszkańcy będą obserwować jaki jest skutek, czyli co w wyniku tego zamierzenia się zadziało. W związku z tym mam takie przekonanie, że Ci którzy jako pierwsi się zgłosili są po prostu skazani na sukces" - dodaje Obratański.
Przypomnijmy, że wszystkie zadania i inwestycje realizowane przez gminę Końskie w ramach programu „Rozwijamy Końskie” (finansowane z Funduszy Szwajcarskich) muszą zostać zrealizowane i rozliczone do końca 2029 roku.
Kuriozalna sytuacja na Komendzie w Końskich
A o tym, że sędzia koneckiego sądu wzięła łapówkę od przestępcy stalkera, który przyszedł do sądu z pretensjami, że osoba poszkodowana na niego zgłasza nie napisaliście? Jak macie czarno- biało przed oczami, to może się wam zrobić czerwono-zielono. Policjanci i sędziowie mają mocno za uszami i o tym piszcie. A jak o tym nie wiecie, to wasz problem.
VIP
12:17, 2026-06-23
Świętokrzyskie: koniec obławy po tragedii w Mierzawie
Typowa psychika policjanta.
VIP
03:23, 2026-06-23
Ostrzeżenie przed burzami dla regionu
Boją się burzy a nie boją się zła, które czynią.
Postać
23:48, 2026-06-22
Nietrzeźwi na rowerkach wodnych w Sielpi
Nie rozumiem całego tego szumu o rowerk wodny i pijanych- to nie ma na sielpi nuehsc sytuacji ktore ewentualnie należałoby pilnować kontrolować tylko pianych na rowerkach ? chcą się topić niech się topią jakie on/ona oni stwarzają zagrożenie?
robert
13:39, 2026-06-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz