Gmina Końskie pozyskała dotację z Funduszy Szwajcarskich wynoszącą około 49,5 miliona złotych. Jednym z większych działań w ramach niej jest planowana wymiana piecyków gazowych w mieszkaniach Konecczan na Ciepłą Wodę Użytkową. Pierwsze tego typu prace wystartują już za chwilę.