Mimo ogromnej konkurencji, aż dwie uczestniczki PŚDS w Stąporkowie zostały docenione przez jurorów. Joanna Głażewska i jej praca pn. „Zanurzyć się w głębię oceanu” znalazła się wśród 10 laureatów konkursu, a linoryt autorstwa Moniki Bieleckiej pt. „We dwoje” wśród finalistów.

Obie prace powstały w pracowni artystycznej pod okiem instruktora terapii zajęciowej Marzeny Zabłotny.
Dwa nagrodzone dzieła przez najbliższe miesiące będą wędrować po Polsce w ramach zaplanowanych wystaw. Pierwszy wernisaż pobył się 29 maja w Katowicach. Zarówno Joanna, jak i Monika będą także uczestniczyć w warsztatach arteterapeutycznych i plenerach malarskich. Dzięki temu będą miały okazję rozwijać swój artystyczny warsztat. Zwieńczeniem konkursu jest gala finałowa, która w tym roku odbędzie się 26 listopada w Warszawie.

[ZT]364907[/ZT]
[ZT]363057[/ZT]
Kolizja dwóch aut na skrzyżowaniu w Końskich
Tak jak przy poprzednich artykułach, w komentarzach dominują opinie drobnych i raczej słabo wyedukowanych cwaniaków z zaułków "naszej metropolii", dla których jedynym rozwiązaniem problemu dużej ilości kolizji na feralnym skrzyżowaniu jest ciągłe poprawianie, i przebudowy. Ludzie, nie słuchajmy głupoli i lobby remontowe-drogowe, które wymuszają na władzach remont czy przebudowe. Zaczynam podejrzewać, że wszelkie działania w tym temacie piszą niedouczeni ludzie którzy nie potrafia sobie poradzic na zwykłym skrzyżowaniu, a może nawet jakieś lobby remontowo-drogowe które chciałoby mieć zamówienia na nowe remonty. Przecież to jest proste skrzyżowanie, chyba najprostrze jakie można zrobić. Po co komplikować coś co powinno dobrze działać? Przecież nie będziemy remontować każdego skrzyżowania, bo kilka osób nie potrafi prawidłowo zachować się na najprostrzym skrzyżowaniu. Należalo by zacząć od podstaw, od odpowiedzi czy dany kierowca dobrze widzi, czy zna przepisy ruchu drogowego, czy poprawnie je stosuje. Może czas aby policja zaczeła odbierac prawojazdy i kierować na ponowne badania lub egzaminy.
apel
14:12, 2026-06-10
Kolizja dwóch aut na skrzyżowaniu w Końskich
ciekawe czy to miejscowi tak kochaja to skrzyzowanie ? przyjezdnemu jeszcze mozna przymknac oko niedzielny kierowca w innyhc miejscach to bywa roznie ale jesli w wiekszosci swoi tak jezdza to nie ma na to zadnego wytlumaczenia dla takich kierowcow nawet swiatla tunele wypraowadzajace i nie wiem jakie cuda nie pomoga !!!! karac i kierowac na ponowne egazaminy !!!
stachu
13:49, 2026-06-10
Kolizja dwóch aut na skrzyżowaniu w Końskich
Czy to skrzyżowanie było kropione przez duchownego? Może tutaj leży przyczyna.
A
13:39, 2026-06-10
Konecki szpital inwestuje w kardiologię i edukuje
A zapisy do kardiologa w tym szpitalu to na kiedy są, ile trzeba czekać? I wszystko w temacie.
A
13:37, 2026-06-10
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz