REKLAMA

Podsumowali realizację praktyki zawodowej w Hiszpanii [zdjęcia]

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich zorganizował konferencję, podczas której podsumowano realizację praktyki zawodowej w Hiszpanii uczniów profilu technik informatyk.

REKLAMA

W spotkaniu udział wzięli: naczelnik wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera, dyrektor szkoły Beata Jakubowska, a także nauczyciele, uczniowie oraz przedstawiciele rodziców oraz pracodawców. Projekt edukacyjny „Zawodowo – Międzynarodowo” realizowano w konsorcjum ze Stowarzyszeniem „Efekt Motyla” w ramach programu Erasmus+. W praktykach zawodowych w Maladze w Hiszpanii wzięło udział 20 uczniów z klas drugich i trzecich profilu technik informatyk w terminie 30.03. – 13.04.2022.

REKLAMA

W trakcie pobytu uczniowie pracowali w hiszpańskiej firmie PROCAD, wykorzystującej w pracy oprogramowanie CAD/CAM/CAE oraz oprogramowanie wiążące pracę inżyniera z procesem technologicznym i produkcyjnym, a także z wieloma bazami danych, jak normy czy wymagania zakładowe. Program zakładał wykorzystanie nabytych w szkole wiadomości i umiejętności informatycznych i wdrożenie ich do robotyki stosowanej.

Na zajęciach uczniowie programowali i wykorzystywali drukarki 3D oraz maszyny CNC. Ponadto podczas wizyty na Uniwersytecie w Maladze uczestniczyli w zajęciach praktycznych w pracowni spawania MIG/MAG oraz TIG, które również znajdują się w naszej szkole. Pracowali w czterech grupach. Na zakończenie praktyk każda grupa przedstawiała prezentację i omawiała etapy tworzenia swojego projektu. Podsumowanie odbywało się w formie konferencji online w języku angielskim, którym posługiwali się przez cały okres praktyk. Uczniowie otrzymali certyfikaty Europass potwierdzające zdobycie doświadczenia, które są uznawane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Opiekunami podczas pobytu uczniów w Hiszpanii byli Monika Ogłoza, koordynator projektu oraz Michał Anioł. Następna grupa uczniów z klas o profilu technik pojazdów samochodowych już przygotowuje się do wyjazdu na praktyki zawodowe we wrześniu do hiszpańskiej Sewilli.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

Zdjęcia (Adam Kubka i ZSP nr 1 w Końskich):

REKLAMA

One thought on “Podsumowali realizację praktyki zawodowej w Hiszpanii [zdjęcia]

  1. […] praktyki do Malagi. Wiosną tego roku w podobny sposób zdobywali doświadczenie zawodowe przyszli informatycy, z tej […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *