REKLAMA

Pożegnaliśmy szczypiornistę Dawida Jakubowskiego [wideo, zdjęcia]

18-letni Dawid Jakubowski – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, znakomity piłkarz ręczny Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, reprezentacji Polski juniorów, a wcześniej też KSSPR Końskie odbył dziś swoją ostatnią drogę. Pogrzeb Dawida odbył się w kościele pod wezwaniem świętego Mikołaja w Żarnowie, jego rodzinnej miejscowości. 

REKLAMA

W pogrzebie Dawida Jakubowskiego wzięły udział tłumy – obok rodziny licznie przybyli jego sąsiedzi, mieszkańcy małego Żarnowa. W uroczystościach udział brali także koledzy szczypiornisty ze szkół: podstawowej w Żarnowie oraz z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. Nie zabrakło również przyjaciół z boiska: między innymi trenerów z KSSPR Końskie Michała Przybylskiego i Roberta Napierały, niemal wszystkich zawodników KSSPR Końskie oraz Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. W pogrzebie udział wzięli także nauczyciele Dawida, delegaci związków piłki ręcznej i kadr narodowych w szczypiorniaka.

REKLAMA

Dawid Jakubowski miał niemal 19 lat, to młodzieżowy reprezentant Polski, kołowy superligowego Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Młody zawodnik przez kilka sezonów reprezentował KSSPR Końskie. Był uważany za jedną z nadziei polskiej piłki ręcznej. Jakubowski uczył się w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Komisji Edukacji Narodowej, w tym roku miał zdawać maturę, mieszkał w Żarnowie. Dawid zginął w tragicznym wypadku w Jacentowie w gminie Radoszyce w niedzielę 3 marca 2019 roku (o wypadku więcej TUTAJ).

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *