REKLAMA

Prawie 57 tysięcy złotych ze zbiórki na cmentarzach dla hospicjum

Wielkie serca okazali wszyscy odwiedzający w uroczystość Wszystkich Świętych, a także w Dzień Zaduszny cmentarze w powiecie koneckim oraz kilka z nich także w województwie łódzkim. Prowadzona była tam zbiórka na rzecz Hospicjum im. bł. ks. Kazimierza Sykulskiego w Rudzie Białaczowskiej. Wiemy już, że wolontariusze pozyskali prawie 57 tysięcy złotych. 

REKLAMA

REKLAMA

Na dwunastu cmentarzach w powiecie koneckim w środę 1 listopada oraz w czwartek 2 listopada prowadzona była zbiórka na rzecz Hospicjum im. bł. ks. Kazimierza Sykulskiego. Wolontariuszy w charakterystycznych żółtych koszulkach spotkać mogliśmy w Końskich, Gowarczowie, Kazanowie, Czermnie, Lipie, Rudzie Malenieckiej, Kłucku, Czarnej, Stąporkowie, Niekłaniu, Krasnej, Radoszycach. W sumie kwestowało ponad 100 osób, byli to głównie uczniowie szkół średnich i szkół podstawowych z regionu.

Wiemy już, że na rzecz hospicjum w Rudzie Białaczowskiej udało się zebrać dokładnie 56 928,83 złotych! Najwięcej w Końskich 18 889,24zł. Tegoroczna zbiórka ma wspomóc budżet jednostki na zakupy środków medycznych dla podopiecznych oraz remont dachu budynku hospicjum w Rudzie Białaczowskiej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *