REKLAMA

Radoszyczanie zebrali mnóstwo pieniędzy dla chorego Wiesława [wideo, zdjęcia]

W niedzielę gmina Radoszyce wraz ze stowarzyszeniem Fit Radoszyce zorganizowali zbiórkę pieniędzy na kosztowne leczenie Wiesława Wydry który cierpi na raka mózgu. Mieszkańcy Radoszyc hojnie wsparli chorego przyjaciela – zebrano około 30 340,00 zł.

REKLAMA

„Zdecydowaliśmy się na pomoc indywidualną dla naszego sympatycznego kolegi – dla Wiesława, który tej pomocy oczekuje” – stwierdza burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala. Tą formą pomocy była całodniowa kwesta w czasie której odbył się turniej piłki siatkowej oraz marsz Nordic Walking. Akcję wsparło wiele osób i organizacji. – „Pomagają nam ludzie dobrego serca. Pomagają nam radni gminy Radoszyce. Pomagają nam sołtysi – mamy sołectwa Mościska Małe, Pakuły i część stowarzyszenia z Radoszyc. Pomagają nam również strażacy, stowarzyszenie BeGo – Basia Ciszek i Sławek Ciszek. Wszyscy gramy do tej samej bramki – aby pomóc naszemu kochanemu koledze” – opowiada burmistrz. – „Nasze stowarzyszenie – Fit Radoszyce chciało bardzo pomóc panu Wiesławowi z uwagi na nagłą chorobę która go spotkała […] Chcemy, żeby pan Wiesław wiedział że jesteśmy tu dla niego że jest warto walczyć o siebie i chcemy mu bardzo pomóc” – wyjaśnia Barbara Ciszek – założycielka stowarzyszenia Fit Radoszyce, współorganizatorka i pomysłodawczyni tej formy zbiórki.

REKLAMA

O godzinie 13:00 w hali sportowej przy ul. Kopernika 17 rozpoczął się turniej piłki siatkowej – „Znajdujemy się na hali w Radoszycach. Organizowany jest turniej charytatywny dla pana Wiesława Wydry. Dopisało bardzo dużo drużyn, jest ich dwanaście. Mamy dwie grupy podzielone na młodszych zawodników jak i również starszych. […] Głównie chodzi nam o to żeby przez sport pomóc panu Wiesławowi” – opowiada Bartosz Zagurowski – koordynator grup młodzieżowych MKS Partyzant Radoszyce.

W tym samym czasie odbył się marsz zorganizowany przez Fit Radoszyce w którym wzięło udział ponad 60 osób – „Będziemy szli Nordic Walking […] ulicami Radoszyc później zalewem Radoszyckim aż tutaj na halę sportową. Będą kiełbaski, ognisko” – opowiada organizatorka. – „Pamiętajmy o tym, że możemy się dzielić tym co mamy. Tym sposobem możemy pokazać jakimi jesteśmy ludźmi” – podsumowuje burmistrz Radoszyc. Jak się okazuje, mieszkańcy Radoszyc są bardzo hojnymi ludźmi i chętnie wspierają Wiesława Wydrę. Według organizatorów w czasie niedzielnych wydarzeń zebrano około 30 340,00 zł.

To nie koniec pomocy radoszyczaninowi. Włodarze planują podjąć szereg akcji pomocowych na rzecz leczenia chorego – „Za tydzień też na sportowo. Będą bale charytatywne. Jednym balem zajmuje się Alina Sadowska, następny Jacek Zaleśny – następny radny. Także ta pomoc bardzo szeroko występuje” – zapowiada wydarzenia burmistrz miasta i gminy Radoszyce. Pierwszy bal odbędzie się 22 lutego w Hali Sportowej w Kapałowie. Zainteresowanych prosimy o kontakt z radnym Jackiem Zaleśnym – tel. 604 962 618. Każde wykupione miejsce to 30,00 zł przekazane do puszki na rzecz walki pana Wiesława z glejakiem wielopostaciowym. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.

REKLAMA

One thought on “Radoszyczanie zebrali mnóstwo pieniędzy dla chorego Wiesława [wideo, zdjęcia]

  1. […] Tydzień wcześniej odbyły się trzy akcje charytatywne (zbiórka wolontariuszy harcerzy i dyrektorów SP pod Kościołem w Radoszycach, Wilczkowicach oraz Węgrzynie;  turniej piłki siatkowej zorganizowany przez UMiG. Marsz nordic walking zorganizowany przez Fit Radoszyce) – relację znajdziecie TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *