REKLAMA

Rajd Bike Orient za nami! Zobaczcie zwycięzców [fotogaleria]

Gmina Smyków w tym roku była gospodarzem wiosennej edycji rajdu Bike Orient, który przyciąga rowerzystów z całej Polski. Odbył się on w minioną sobotę. Zobaczcie zwycięzców poszczególnych tras!

REKLAMA

Rajdy Bike Orient to rowerowe imprezy na orientację. Zadaniem uczestników jest odszukiwanie w terenie wyznaczonych na mapie punktów kontrolnych. Rywalizacja polega na potwierdzeniu jak największej liczby punktów w jak najkrótszym czasie. Bike Orient odbywa się w różnych miejscach kraju od 2007 roku. Tym razem padło na Miedzierzę w gminie Smyków, a lokalnym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie ImperActive.

REKLAMA

Uczestnicy zostali podzieleni na kilka kategorii ze względu na dystans, jaki musieli przebyć: Fan (30 km), Mega (60 km) oraz Giga (120 km) – są to trasy rowerowe, jednak miłośnicy marszobiegu mogli także spróbować swoich sił na trzydziestokilometrowym odcinku.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
– trasa Giga:
kategoria mężczyzn – Krystian Jakubek,
kategoria kobiet – Justyna Frączek.
– trasa Mega:
kategoria mężczyzn – Paweł Stępień,
kategoria kobiet – Urszula Zimny.
– trasa Fan:
kategoria mężczyzn – Sebastian Kozubek,
kategoria kobiet – Marzena Czaja, Agata Gajewska.
– marszobieg:
kategoria mężczyzn – Mateusz Komorowski,
kategoria kobiet – Anna Falkiewicz.

Dekoracji wygranych dokonał starosta Grzegorz Piec, członek zarządu Jarosław Staciwa oraz zastępca wójta gminy Smyków Jerzy Duda gratulując wszystkim dobrych wyników, a organizatorom świetnie przygotowanej imprezy.

Po południu dla uczestników przygotowano poczęstunek w postaci pieczonego dzika, były gorące dania oraz regionalne przysmaki takie jak chleb upieczony przez państwo Sosnowskich z Cisownika.

A naszą relację ze startu rajdu znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia (gmina Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *