REKLAMA

Remont świetlicy wiejskiej w Kamiennej Woli zakończony [zdjęcia]

Zakończył się długo wyczekiwany przez mieszkańców Kamiennej Woli remont świetlicy wiejskiej.

REKLAMA

W grudniu na świetlicy wiejskiej w Kamiennej Woli zamontowane zostało nowe pokrycie dachowe z blachy trapezowej wraz z orynnowaniem i podbitką. Inwestycję zrealizowała gmina Gowarczów z udziałem środków z funduszu sołeckiego sołectwa Kamienna Wola. Łączny koszt tego zadania wyniósł ponad 38 tysięcy złotych – więcej o tym TUTAJ.

REKLAMA

Na początku stycznia rozpoczął się remont wnętrza budynku. Świetlica zyskała nowy sufit wraz z oświetleniem wewnętrznym, została w całości pomalowana oraz wykonane zostało zadaszenie nad drzwiami wejściowymi. Zadanie zostało częściowo sfinansowane z funduszu sołeckiego przeznaczonego na 2021 rok jak i również z budżetu gminy. „Tych świetlic wyremontowanych na terenie naszej gminy jest dużo. Przeważnie remontowane są one z funduszy sołeckich, ale są one dosyć skromne, bo są przeliczane na mieszkańca danego sołectwa, a fundusz sołecki na całą gminę na ten rok wynosi około 320 tysięcy złotych, to nie jest dużo. Wyremontowaliśmy sporo tych świetlic w tamtym roku” – mówi wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha i dodaje: „Podziękowania należą się dla pana sołtysa Krzysztofa Szlęzaka za bardzo duże zaangażowanie na etapie trwającego remontu, jak również mieszkańcom Kamiennej Woli i Starego Pola za czynny udział w pracach porządkowych w świetlicy po zakończonym remoncie”.

Całkowicie wyremontowane zostały także świetlice w Bernowie i w Rogówku – więcej o remontach świetlic w gminie Gowarczów pisaliśmy TUTAJ.

Zdjęcia (foto. UG w Gowarczowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *