REKLAMA

Spotkanie online z Pierwszą Damą RP w starostwie [zdjęcia]

Przedstawicielki Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich oraz władze Powiatu Koneckiego zorganizowały spotkanie online z Pierwszą Damą RP Agatą Kornhauser-Dudą.

REKLAMA

„Jestem przekonana, że Koła Gospodyń Wiejskich stanowią podporę lokalnych społeczności. Mam nadzieję, że panowie się nie obrażą, ale panie w tych kołach są niewątpliwie liderkami swoich społeczności i najlepiej dbają o sprawy swoich środowisk. Muszę przyznać, że Powiatowa Rada Kół Gospody Wiejskich, to dla mnie pewne novum i nigdy dotychczas nie spotkałam się z taką radą” – zaznaczała podczas pierwszych kilku minut rozmowy Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser – Duda

REKLAMA

W spotkaniu uczestniczyli: starosta konecki Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron, przewodnicząca Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich Justyna Rupniewska, naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Marian Wikiera, panie z KGW w Przyłogach Anna Kołodziejczyk i Anna Kasik, a także Jolanta Laskowska, która reprezentowała KGW w Koziej Woli.

„To pierwsza Powiatowa Rada KGW w województwie świętokrzyskim. Inicjatywa rozwinęła się zaskakująco dynamicznie, począwszy od lutego 2020 roku, kiedy wspólnie z panem starostą rozpoczęliśmy inicjatywę o nazwie Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich w Powiecie Koneckim, na który przybyło ich aż 29. Przypomnijmy Kół zarejestrowanych w ARiMR w Końskich jest 40 i tak naprawdę najwięcej z nich zarejestrowało się po listopadowej ustawie z 2018 roku. W naszym powiecie w tym właśnie czasie zarejestrowało się ich aż 20”– informowała  przewodnicząca PRKGW w Końskich. Justyna Rupniewska.

Koła gospodyń wiejskich działają już w 8 gminach powiatu koneckiego. Powiatowa organizacja skupia już 23 takie koła, licząc prawie 600 osób. Więcej o Powiatowej Radzie KGW można przeczytać TUTAJ.

„Co mnie ogromnie cieszy, to fakt, że koła są dziełami wielopokoleniowymi. Mnie się to osobiście bardzo podoba, ta wymiana doświadczeń. Patrzycie państwo nie tylko w przeszłość, ale i w przyszłość, o czym świadczą podejmowane wyzwania” – mówiła podczas dalszej części spotkania Pierwsza Dama.

Jak podkreślono na spotkaniu, powiatowa organizacja KGW w Końskich, to również inicjatywa budująca nie tylko wymianę międzypokoleniową, ale i międzynarodową, o czym może świadczyć współpraca z takimi organizacjami, jak: Gromada – Bajkowiec, reprezentująca KGW z Ukrainy, czy KGW z Czech. To właśnie przewodnicząca Powiatowej struktury KGW Justyna Rupniewska i jej rodzime Koło w Sworzycach, napisały pierwszy, pionierski projekt współpracy z ww. organizacjami w Polsce.

Zdjęcia (fot. Adam Kubka, Paweł Kubiak):

REKLAMA

2 thoughts on “Spotkanie online z Pierwszą Damą RP w starostwie [zdjęcia]

  1. Pingback: Pełnomocnik rządu wspiera koła gospodyń z powiatu koneckiego | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *