REKLAMA

Świetlica w Modliszewicach doposażona. Już prowadzone są tam zajęcia! [wideo, zdjęcia]

Nie z budżetu obywatelskiego, a ze zwykłego budżetu gminy Końskie zakupione zostało doposażenie do świetlicy wiejskiej w Modliszewicach. To zgodnie z deklaracjami władz gminy, które kilka miesięcy temu unieważniły projekt w Budżecie Obywatelskim dotyczący tych zakupów z przyczyn formalnych. Sprawa ma szczęśliwe zakończenie, a najszczęśliwsze są dzieci, które teraz mogą korzystać z zakupionych przedmiotów podczas zajęć organizowanych w ferie zimowe.

REKLAMA

W listopadzie członek Rady Sołeckiej Szymon Majewski oraz sołtys Modliszewic Ewa Nowak informowali opinię publiczną o tym, że zwycięski w Budżecie Obywatelskim projekt dotyczący doposażenia miejscowej świetlicy nie zostanie zrealizowany decyzją gminy Końskie. Burmistrz Krzysztof Obratański tłumaczył to wtedy problemami formalnymi, a następnie zapewniał, że pomysł i tak zostanie zrealizowany, ale już w normalnym, a nie obywatelskim trybie (o tym TUTAJ). I słowa te zostały dotrzymane o czym informuje nas sołtys Ewa Nowak:

„Zajęcia zostały zorganizowane dla dzieci w ferie. Mamy tutaj nowe wyposażenie: zakupiliśmy pufy, materace, tablice edukacyjne, warcaby, klocki 3D, mamy cymbergaja, piłkarzyki, mamy stół do ping-ponga. Dzieci będą miały też zajęcia z lepienia gliny, będą wyrabiać różne figurki, a później zawieziemy to do pana, który nam to wypali. Te środki dla dzieci zostały zakupione z funduszu gminnego, który otrzymaliśmy w kwocie 150 tysięcy złotych” – opowiada nam pani sołtys Ewa Nowak.

REKLAMA

Taki obrót sprawy cieszy szczególnie dzieci z sołectwa Modliszewice, które ferie mogły rozpocząć od zajęć korzystając podczas nich z nowego sprzętu w swojej lokalnej świetlicy.

W dalszej perspektywie świetlica ma przejść także dużą przebudowę. O tym mówił nam ostatnio burmistrz Końskich Krzysztof Obratański:

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Świetlica w Modliszewicach doposażona. Już prowadzone są tam zajęcia! [wideo, zdjęcia]

  1. Konecczanka pisze:

    Gdzie w Końskich jest takie miejsce dla małych Konecczan?
    KCK w którym trzeba zapłacić za zajęcia w większości muzyczne nie biorę pod uwagę.

  2. […] Spotkania z policjantem, pszczelarzem, leśnikiem. Codzienne zajęcia ruchowe, manualne, artystyczne, gry i zabawy. To wszystko zapewniono dzieciom z sołectwa Modliszewice na czas właśnie zakończonych ferii zimowych. Dodać należy, że areną zajęć była przed chwilą doposażona świetlica w tej miejscowości, o czym więcej TUTAJ.  […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *