W najbliższych dniach, według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, termometry mają pokazać ponad 30 stopni. Wysokie temperatury powietrza mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, osób w podeszłym wieku oraz cierpiących na przewlekłe schorzenia. Długotrwałe przebywanie na słońcu i zbyt małe nawodnienie mogą doprowadzić do przegrzania organizmu, a w skrajnych przypadkach do udaru cieplnego.