REKLAMA

Trzemoszna ma nową świetlicę [wideo, zdjęcia]

To druga z dziesięciu świetlic wiejskich przygotowywanych w ostatnich miesiącach na terenie gminy Końskie. Mowa o obiekcie w miejscowości Trzemoszna, który w sobotę został oficjalnie oddany do użytku. 

REKLAMA

Na otwarcie przybyło mnóstwo osób, a wśród nich znaleźli się też burmistrzowie Końskich: Krzysztof Obratański, Marcin Zieliński i Krzysztof Jasiński. Obecny był także przewodniczący Rady Miasta i Gminy Piotr Słoka. Natomiast całe wydarzenie poprowadził miejscowy sołtys Dariusz Majewski.

Obiekt wyświęcił ksiądz proboszcz z Bedlna Sławomir Matyga. Po oficjalnej uroczystości wszyscy przybyli udali się na biesiadę, a nowa świetlica zapełniła się do ostatniego miejsca. W imprezie udział wzięło grubo ponad sto osób.

REKLAMA

Świetlica w  miejscowości Trzemoszna podobnie jak ta w Młynku Nieświńskim (relacja z otwarcia TUTAJ) zbudowane zostały z gminnych środków. Koszt budowy to około 800 tysięcy złotych, a wykonawcą była firma Family Invest Stachera.

W materiale wideo o nowej świetlicy opowiadają sołtys Dariusz Majewski oraz burmistrz Krzysztof Obratański.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Trzemoszna ma nową świetlicę [wideo, zdjęcia]

  1. Toja pisze:

    Brawo Panie redaktorze wreszcie zadał Pan pytania co tu się będzie działo. może to może siamto ,coś się kupi ,ale jest!!! Tak jest plac zabaw ,siłowania na powietrzu ,ale użytkowników brak. Sołtys wie najlepiej.

  2. Konecczanka pisze:

    Proszę uświadomić mieszkańców Miasta i Gminy Końskie ile wynosić będzie coroczny koszt utrzymania wszystkich tego typu świetlic w powiecie koneckim. Z pewnością będzie znikomy:) niczym utrzymanie internatu/bursy koneckiej typowanego do zamknięcia. Z zaznaczeniem, że te świetlicowe „przybytki” są tak bardzo potrzebne, gdyż tłumy będą z nich korzystać a do tego tak często, że aż będzie ten fakt wszystkich zaskakiwać:)
    Tak na marginesie… jak tam Koneckie WC? Zmiana miejsca? Za ławeczkami w krzakach na Aleji Katyńskiej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *