REKLAMA

Uczniowie koneckiego Mechanika praktykują w Hiszpanii [zdjęcia]

Uczniowie koneckiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 wyjechali  5 września na trzytygodniowe praktyki zawodowe do Hiszpanii. Dzięki współpracy z Fundacją „Możesz Więcej” podjęli praktykę zawodową w tamtejszych zakładach mechanicznych. W wolnych chwilach zwiedzają. Do tej pory ,,zaliczyli” już Malagę i Kordobę.

REKLAMA

Klasa Mechaników ZSP nr 1 w Końskich praktykujących w hiszpańskiej Maladze.

Uczniowie z klasy „Mechaników” koneckiego ZSP nr 1 w Końskich 5 września wyjechali do Malagi na praktyki zawodowe w hiszpańskich zakładach mechaniki samochodowej. W ciągu tygodnia uczniowie regularnie pracują, w weekend zwiedzają. Planowane zakończenie praktyk i powrót do Polski wypada w czwartek 29 września.

REKLAMA

Widzieli już oprócz centrum miasta, Teatr Rzymski (Teatro Romano), twierdzę Alcazaba, 200-letnią renesansową katedrę Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación (Katedra Wcielenia), Sanktuarium Zwycięstwa (Santuario de la Victoria), latarnię morską La Farola De Málaga. Byli również w Kordobie, zobaczyli wpisany na listę UNESCO masyw gór Sierra Morena, twierdzę Torre deLa Calahora oraz zabytki architektury z I w. p.n.e.: Mezquita czyli Wielki Meczet, Alkazar królów chrześcijańskich, pozostałości po rzymskiej świątyni – Templo Romano, mury obronne z zachowana bramą Puerta de Almodóvar, plac Plaza de la Corredera.

Spacer po Cordobie w Hiszpanii. ZSP nr 1 w Końskich

Projekt prowadzony jest przez Fundację ,,Możesz Więcej” w ramach Programu Erasmus Plus, sektor: Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Celem jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego poprzez zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych u zagranicznych pracodawców.

Jest to kolejny wyjazd uczniów ZSP nr 1 w Końskich na praktyki do Malagi. Wiosną tego roku w podobny sposób zdobywali doświadczenie zawodowe przyszli informatycy, z tej szkoły.

Zdjęcia (ZSP nr w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *