REKLAMA

W 'Mechaniku’ otwarto salę gimnastyczną po remoncie [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich uroczyście otwarto salę gimnastyczną po remoncie. Najważniejsza zmiana, jaka zaszła w pomieszczeniu to wymiana starego, zniszczonego parkietu na nową nawierzchnię.

REKLAMA

„Przede wszystkim musieliśmy wymienić całą powierzchnię. Tutaj wcześniej był parkiet, musiał on być zdemontowany. Należało wyrównać wszystko, żeby było można położyć wykładzinę, którą tutaj teraz mamy. Oprócz tego zdemontowane zostały wszystkie drabinki i zostały odnowione, odnowione zostały ławeczki, odmalowaliśmy lamperie, także bardzo dużo pracy zostało tutaj wykonane” – opowiada nam dyrektor „Mechanika” Beata Jakubowska.

Podczas uroczystego otwarcia sali obecni byli przedstawiciele powiatu koneckiego – starosta konecki Grzegorz Piec, członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa oraz naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Stachera. Wraz z dyrektor Jakubowską włodarze powiatu przecięli wstęgę. Następnie zostali oni oprowadzeni po sali, by mogli przyjrzeć się zmianom.

REKLAMA

Starosta w rozmowie z nami podkreślił wagę wychowania fizycznego w szkołach, a także przedstawił plany mające na celu popularyzację sportu w powiecie koneckim.

„Pragnę przypomnieć, że poza tym, że to jest sala, która służy uczniom szkoły, jest również salą, w której mamy spotkania noworoczne, także z jednej strony pomóc szkole, a z drugiej zadbaliśmy sami o siebie […] W tych czasach obserwujemy, że młodzież nie za bardzo się garnie do wf-u, do zajęć na świeżym powietrzu. Ja już mówiłem, gdy otwieraliśmy siłownię w II Liceum, że mam nadzieję, że jeszcze za tej kadencji powstanie w Końskich hala z prawdziwego zdarzenia” – mówi nam Grzegorz Piec.

Inwestycja opiewa na kwotę ponad 120 tysięcy złotych, a całość środków pochodzi z budżetu powiatu koneckiego.

„Gdyby nie te pieniądze to już zajęcia w tym roku nie byłyby możliwe, ponieważ parkiet w niektórych miejscach był już ruchomy, a chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo uczniów […] Oprócz naszych szkolnych zajęć co roku odbywamy mecz absolwentów w piłkę siatkową. Ten mecz cieszył się bardzo dużą popularnością. Bardzo się cieszymy, że jeśli tylko będzie to możliwe, naszych absolwentów zaprosimy już do nowej sali sportowej” – dodaje Beata Jakubowska.

Przypominamy, że jest to kolejna inwestycja zrealizowana w ZSP nr 1 w niewielkim odstępie czasu – miesiąc temu w „Mechaniku” po modernizacji otwarto także salę warsztatową (relacja TUTAJ).

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *