REKLAMA

W Mechaniku postawili na dobroczynność [zdjęcia]

W Zespole Szkół Ponadpodstawowej nr 1 w Końskich jakiś czas temu zorganizowano „Dzień dobroczynności”. W ramach niego odbył się turniej piłki siatkowej oraz kiermasz ciast. Dochód zostanie przeznaczony na wybrany przez Samorządu Uczniowski cel charytatywny. 

REKLAMA

W turnieju udział wzięło 8 drużyn. Warunkiem przystąpienia do rozgrywek było wpłacenie opłaty wpisowej w wysokości 2 zł od uczestnika, drużyny mogły składać się z 8 zawodników. Zwycięzcą turnieju została drużyna z klasy 3TI , drugie miejsce zajęła drużyna „Sto twarzy grzybiarzy”,  a na trzecim miejscu rozgrywki ukończyli nauczyciele ZSP nr 1.

REKLAMA

Drugą częścią „Dnia dobroczynności” był kiermasz ciast i smakołyków. Wolontariusze z Klubu Mechanik przygotowali ciasta oraz smakołyki, które zostały podzielone na porcje, a później sprzedane w kwocie 2 złotych od porcji. Kiermasz odbył się w świetlicy szkolnej, która na czas wydarzenia została zaaranżowana w kawiarnię. Kwota jaką udało się zebrać w trakcie trwania „Dnia dobroczynności” to 573,90 zł.

Wszystkie pieniądze zebrane podczas trwania wydarzenia zostaną przekazane na cel charytatywny wybrany przez Samorząd Uczniowski.

Po raz kolejny społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich pokazała, że umie i chce pomagać osobom potrzebującym. „Dzień dobroczynności” cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszyscy w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze wspomogli zbiórkę charytatywną. Największe podziękowania należą się wolontariuszom, którzy przygotowali wydarzenie, koordynowali je i czuwali nad porządkiem.

Zdjęcia (ZSP 1 Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *