REKLAMA

Warszawska Orkiestra Sentymentalna zagra w Stąporkowie [zdjęcia]

W czwartek, 8 listopada, Warszawska Orkiestra Sentymentalna zagra w sali kinowej w Domu Kultury w Stąporkowie. Koncert zorganizowany jest w ramach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sponsorem strategicznym wydarzenia jest Nadleśnictwo Stąporków.

REKLAMA

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00. Występ zespołu poprzedzi prelekcja z Nadleśnictwa. Wstęp jest wolny.

REKLAMA

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół, który przeniesie nas do czasów muzyki Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar. Zespół zadebiutował w maju 2015 roku na festiwalu drugiego Programu Polskiego Radia Nowa Tradycja. Rok później ukazał się debiutancki album zespołu „Umówmy się na dziś”. W październiku 2017 roku Orkiestra wydała drugą płytę „Tańcz mój złoty”, poświęconą muzyce tanecznej. W grudniu tego samego roku ukazał się „Śpiewnik kolędowy”. Obecnie muzycy pracują nad kolejnym krążkiem – tym razem z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

W skład zespołu wchodzą: Gabriela Mościcka – śpiew, akordeon; Lena Nowak – klarnet, śpiew; Kazimierz Nitkiewicz – trąbka; Mateusz Kowalski – perkusjonalia, śpiew; Jakub Fedak – wibrafon; Łukasz Owczynnikow – kontrabas; Krzysztof Baranowski – mandolina, gitara.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Warszawska Orkiestra Sentymentalna zagra w Stąporkowie [zdjęcia]

  1. Pingback: Obchody Święta Niepodległości w Stąporkowie | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *