REKLAMA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Smykowie! Zapowiedź

Już w sobotę w gminie Smyków w ramach 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną podjęte pierwsze działania. Niemal dziesięcioro wolontariuszy z dyrektor Szkoły Podstawowej w Miedzierzy Beatą Janiszewską na czele, wesprze jedną  z największych akcji charytatywnych w całej Polsce. Akcję rozpocznie III Turniej Futsalu, o którym pisaliśmy TUTAJ.

REKLAMA

Organizatorem turnieju jest Klub Sportowy Smyków. Odbędzie się on w sobotę 22 stycznia w hali przy Szkole Podstawowej w Miedzierzy.  Wpisowe wynosi minimum 10 złotych od osoby do puszki WOŚP. Kwota zostanie całkowicie przekazana dla fundacji.
Planowany jest również rajd z pochodniami w Cisowniku, który odbędzie się w sobotę 29 stycznia. O organizację wędrówki zadbają Koło Łowieckie Orlik 86 Końskie, Koło Gospodyń Wiejskich „Miedzierzanki”, Stowarzyszenie „Śladami Hubalczyków”, sołectwo Cisownik i Skansen Cisownik. Program zakłada 5 kilometrowy marsz rozpoczynający się o godzinie 16:30. Następnie, godzinę później, o 17:30 odbędzie się ognisko, na którym zostanie zaserwowane pyszne swojskie jedzenie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedzierzy oraz strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie. Czas podczas wydarzenia będzie umilać Grupa Rekonstrukcyjna z Cisownika „Sosnowscy i Przyjaciele”.
To jednak nie wszystkie wydarzenia organizowane w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym regionie. O kolejnych inicjatywach będziemy Państwa informować na bieżąco.
Zdjęcia [źródło: Gmina Smyków – Oficjalny Profil]:

REKLAMA
REKLAMA

One thought on “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Smykowie! Zapowiedź

  1. […] WOŚP w sobotę 29 stycznia zaplanowany został rajd z pochodniami w Cisowniku (więcej informacji TUTAJ) rozpoczynający się o godzinie […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *