REKLAMA

Wielki test sprawnościowy dla uczniów z klas o profilu wojskowym [zdjęcia]

W środę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich odbyły się zawody, podczas których sprawdzano umiejętności uczniów w strzelaniu, sprawności fizycznej i udzielaniu pomocy medycznej na polu walki.

REKLAMA

Zawody odbyły się pod honorowym patronatem starosty koneckiego Grzegorza Pieca, a wśród gości obserwujących manewry młodzieży z klas o profilu wojskowym znaleźli się m.in.: wicestarosta Wiesław Skowron, członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa, płk Jarosław Molisak z Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Kielcach, dyrektor ZSP nr 1 w Końskich Beata Jakubowska oraz naczelnicy wydziałów ze Starostwa Powiatowego w Końskich Marian Wikiera i Krzysztof Stachera.

REKLAMA

„Cieszę się, że powiat konecki ma taką młodzież, która być może zasili w niedalekiej przyszłość kadry Wojska Polskiego. Życzę wam wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu i doskonalenia wszelkich umiejętności przekazywanych przez waszych nauczycieli” – powiedział starosta Grzegorz Piec.

 

Nad przebiegiem rywalizacji czuwał opiekun i nauczyciel klas mundurowych Witold Fitas. Uczniowie podzieleni zostali na trzy grupy, a maksymalny czas na wykonanie trzech zadań z poszczególnych konkurencji zaplanowano maksymalnie na 50 minut.

„Nasze dzisiejsze zawody są pewnym sprawdzianem nad tym, co do tej pory udało nam się wypracować i co możemy jeszcze udoskonalić. To bardzo ważny i potrzebny element kształcenia naszej młodzieży” – zaznaczał Witold Fitas.

Zdjęcia (Paweł Kubiak, Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

3 thoughts on “Wielki test sprawnościowy dla uczniów z klas o profilu wojskowym [zdjęcia]

 1. konecczanin. pisze:

  Kaczor za czasów Solidarności przeleżał pod pierzyną, a Dudu umie tylko trzymać w ręku długopis.

 2. zibik pisze:

  Tak, a szkolenia z bronią na PC czy z wiatrówkami na wirtualnych strzelnicach. A taka broń ma się nijak do strzelania z ostrej broni gdzie mamy ogromny huk, umiejętność ładowania i rozładowywania broni, podrzut w momencie strzału, opad, umiejętności ustawiania i strzelania z manualnych i optycznych celowników. Śmiech na sali i tyle. A gdzie prawdziwe strzelnice na ostrą w powiecie koneckim ?

  • ela pisze:

   Strzelnice włodarzom przeszkadzają, na państwowych gruntach pod domami w zamian nastawiają ludziom wiatraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *