REKLAMA

Wielkie serce dla Dagmary stanęło pod Starostwem. To zbiórka nakrętek [wideo, zdjęcia]

Zarząd Powiatu Koneckiego postanowił, że Starostwo Powiatowe dołączy do grona instytucji wspierających Dagmarę Michalską z Jacentowa. Dziewczyna zbiera plastikowe nakrętki by zakupić dla siebie wózek elektryczny oraz zgromadzić środki na rehabilitację na lokomacie. W środę tuż obok starostwa stanęło wielkie, czerwone serce, do którego wszyscy mogą wrzucać nakrętki dla Dagmary. Więcej o samej chorej znajdziecie TUTAJ

REKLAMA

Dagmara urodziła się przedwcześnie, ma też siostrę bliźniaczkę. Obie siostry są sparaliżowane i poruszają się na wózku, jednak u podopiecznej Warsztatu Terapii Zajęciowej dochodzi do tego także niepełnosprawność intelektualna. Mimo tych wszystkich przeciwności młoda kobieta chce walczyć o swoje zdrowia. To ona sama wymyśliła i zapoczątkowała zbiórkę nakrętek –„Chciała dla siebie coś zrobić, zdobyć jakieś pieniądze na rehabilitację na lokomacie. To takie urządzenie, które wzmacnia mięśnie. Dagmara jest podopieczną Warsztatów Terapii Zajęciowej, czyli podopieczną Wszechnicy. Chcieliśmy jej pomóc i ogłosiliśmy zbiórkę nakrętek. Było dużo telefonów, dużo ludzi dowoziło mi te nakrętki, dzwonił i pytało gdzie oddać, gdzie podjechać i tak dalej. Wreszcie starosta konecki Grzegorz Piec wpadł na pomysł, że skoro jest takie zainteresowanie, a zauważył gdzieś pod urzędem będąc w delegacji takie serce. Stwierdził, że trzeba je zamontować także u nas, a być może ludzie po prostu będą sypać dla Dagmary nakrętki pod starostwem”  – opowiada nam Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu Koneckiego i prezes Wszechnicy Koneckiej.

REKLAMA

Wielkie, czerwone serce stanęło więc na placu przed Starostwem Powiatowym przy ulicy Staszica w Końskich. Każdy może do niego wrzucić nakrętki, które pomogą chorej mieszkance powiatu koneckiego –„Zapraszam wszystkich, którzy mają takie nakrętki pod starostwo. Proszę wrzucić je do serduszka, a nakrętki zostaną zawiezione do Dagmary” – apeluje Jarosław Staciwa.

Dlaczego to akurat zbiórki nakrętek pomagają niepełnosprawnym? Po zakończeniu zbierania dana organizacja przekazuje je firmie recyklingowej, a ta przelewa na konto fundacji, czy konkretnej zbiórki równowartość finansową za dostarczone zakrętki. Następnie nakrętki przetwarzane są na granulat, z którego mogą powstać chociażby… kolejne nakrętki, czy wiele innych użytecznych przedmiotów. My również zachęcamy do włączania się w akcję dla Dagmary i wrzucania plastikowych zakrętek do serca ustawionego pod starostwem.

Zdjęcia:

REKLAMA

3 thoughts on “Wielkie serce dla Dagmary stanęło pod Starostwem. To zbiórka nakrętek [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Wielkie zainteresowanie zbiórką nakrętek dla Dagmary! | TKN24

  2. Pingback: Wielkie zainteresowanie zbiórką nakrętek. Będzie drugie serce w Końskich | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *