Wygrana drużyny Fair Play. Mecz siatkówki z dedykacją dla Pawła [zdjęcia]

W środę w hali sportowej w Stadnickiej Woli, drużyna Fair Play Końskie zagrała przeciwko zespołowi MKS Orlicz Suchedniów. Podczas meczu odbyła się również kwesta na rzecz pomocy dla Pawła Kani, który niedawno uległ wypadkowi. Zawodnicy z Końskich zagrali z dedykacją dla kolegi, odnosząc zwycięstwo.

W minioną środę o godzinie 19:30 w hali sportowej w Stadnickiej Woli odbył się mecz siatkówki pomiędzy drużyną Fair Play, a zespołem MKS Orlicz Suchedniów. Siatkarskie starcie pomiędzy drużynami zakończyło się zwycięstwem 3:2 ekipy z Końskich. Mecz ten był dedykacją dla jednego z zawodników Fair Play, Pawła Kani, który 2 listopada uległ poważnemu wypadkowi – spadł z dachu DPS w Końskich (o tym więcej TUTAJ). Mężczyzna przebywa obecnie w stanie ciężkim lecz stabilnym w Szpitalu w Kielcach. Drużyna Fair Play zorganizowała kwestę oraz zbiórkę internetową (więcej o zbiórce TUTAJ), których celem była pomoc finansowa dla Pawła.

„Kwesta została zorganizowana w związku z wypadkiem, którego doznał nasz kolega Paweł Kania […]. Oprócz dzisiejszej kwesty zorganizowaliśmy również zbiórkę na stronie Zrzutka pl. Zbieramy na to, aby nasz kolega, kiedy już wyjdzie ze szpitala, miał pieniądze na rehabilitację, ponieważ na tę chwilę nie będzie on w stanie utrzymać swojej rodziny. W ten sposób chcemy pomóc mu uzyskać środki na odzyskanie zdrowia” – opowiada Łukasz Lachowski, kapitan drużyny Fair Play Końskie.

Drużyna z Końskich prowadziła ze swym przeciwnikiem wyrównaną walkę, zakończoną wynikiem 3:2 dla ekipy Fair Play. Pierwsze dwa sety były równą grą obu drużyn. Przejęta przez przeciwników inicjatywa oraz kontuzja stawu skokowego Kamila Świercza w czwartym secie doprowadziła do przełamania remisu. W piątym secie zacięta gra oraz skuteczna postawa zawodnika Patryka Więckowskiego doprowadziła siatkarzy z Końskich do wygranej. Mecz z MKS Orlicz Suchedniów okazał się czwartym z rzędu zwycięstwem drużyny w IV Lidze Siatkówki Mężczyzn. Zespół Fair Play liczy na kolejne sukcesy w przyszłości.

„Wychodzimy na parkiet z ambicją po to, aby wygrać na boisku. Zawsze gramy na sto procent, więc liczymy na zwycięstwo” – komentuje Łukasz Lachowski.

Najbliższe spotkanie siatkarze z Końskich rozegrają z  MSS Masłów, w środę 24 listopada o godzinie 19:00 w hali sportowej w Stadnickiej Woli.

MKS Orlicz Suchedniów – Fair Play Końskie 2:3 (25:19, 20:25, 16:25, 25:17, 12:15)

One thought on “Wygrana drużyny Fair Play. Mecz siatkówki z dedykacją dla Pawła [zdjęcia]

1. […] Dotychczas team z Końskich rozegrał cztery spotkania, za każdym razem odnosząc zwycięstwo. Ostatni mecz był dedykacją dla Pawła Kani, jednego z zawodników Fair Play, który obecnie, z powodu poważnego wypadku przebywa w stanie ciężkim w szpitalu w Kielcach (więcej TUTAJ). […]