REKLAMA

Wyłoniono najlepszych kajakarzy znad Antoniowa [wideo, zdjęcia]

W niedzielę na zbiorniku wodnym Antoniów koło Radoszyc zorganizowano I Turniej Kajakowy. Mężczyźni i kobiety rywalizowali o Puchar Burmistrza Radoszyc, a kibice świetnie bawili się przy muzyce. Najlepszą kajakarką okazała się Monika Kosiorek, a Grzegorz Jarząb po trudnej walce wygrał kratę piwa.

REKLAMA

 

„Dziś organizowane są pierwsze zawody kajakowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce. Zawody organizowane są w dwóch grupach […] Frekwencja jak na tę pogodę jest super, zapraszamy wszystkich nad zbiornik do Antoniowa” – mówił nam Łukasz Kowalski, współorganizator zawodów, właściciel wypożyczalni Złota Plaża.

REKLAMA

W zawodach wzięło udział sześć kobiet, natomiast mężczyzn chętnych do rywalizacji było około czterdziestu. W związku z tym panowie wzięli udział w kwalifikacjach i tylko ośmiu z nich zapewniło sobie miejsce w wielkim finale.

Turniej został zorganizowany wspólnie przez wypożyczalnię Złota Plaża oraz gminę Radoszyce.

„Inicjatywa była podwójna. Pamiętajmy o tym, że wspólnie coś organizując zawsze jest duży efekt. Organizuje to miasto i gmina Radoszyce wspólnie ze Złotą Plażą […] Jesteśmy mile zaskoczeni, że to pierwszy sezon, a jest takie zainteresowanie. Na pewno wiąże się to z czystą wodą, z pięknym miejscem i przyciąga to nie tylko mieszkańców powiatu koneckiego” – tłumaczy nam burmistrz Radoszyc Michał Pękala.

Zdobywcy podium z obu kategorii otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez gminę Radoszyce. DJ Eryk dla najlepszych pań oraz panów przygotował kubki, a bar San Escobar dla zwycięzcy w kategorii mężczyzn przekazał kratę piwa. Nagrody wręczali burmistrz Michał Pękala i właściciele wypożyczalni Złota Plaża. O oprawę muzyczną sprzyjającą kibicowaniu i dobrej zabawie podczas wydarzenia zadbał DJ Eryk.

Zwycięzcą nagrody głównej, czyli kraty piwa został Grzegorz Jarząb nazywany podczas zawodów Chuckiem Norrisem znad Antoniowa. Drugie miejsce zajął Adam Wilk, natomiast podium zamknął Michał Bram.

Najlepszą kajakarką wśród pań okazała się Monika Kosiorek, która zaraz po rozdaniu nagród poszła… ponownie popływać kajakiem. Zaraz za nią metę przekroczyła Monika Janus, a na trzecim miejscu znalazła się Anna Bińkowska.

Przypominamy, że w międzyczasie nad zalewem stacjonowały także foodtrucki. Więcej o tym znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia (Kamil Olesiński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *