REKLAMA

Zimowy rajd w jesiennej aurze. Piechurzy rozpoczęli sezon [wideo, zdjęcia]

Już na początku stycznia piechurzy rozpoczynają sezon swoich wędrówek na Konecczyźnie. W sobotę miała miejsce już 33. edycja Rajdu Zimowego po Ziemi Koneckiej. Tym razem w iście jesiennej aurze, bo temperatura była kilka stopni na plusie. Udział wzięło około 120 osób. 

REKLAMA

Organizatorem Rajdu Zimowego jest konecki oddział PTTK –„Serdecznie chciałem przywitać wszystkich odważnych piechurów na rozpoczęciu naszego sezonu turystycznego w Końskich. Witam w imieniu oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego i Klubu Turystyki Aktywnej Pasat wszystkich uczestników. Przede wszystkim grupy zbiorowe, w tym młodzież z Bliżyna! Witam grupy zorganizowane z Kielc, Skarżyska-Kamiennej, Opoczna. Witam naszych vipów, bo są przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy – naczelnicy wydziałów, ale jest i wiceburmistrz Marcin Zieliński, który już zapowiedział, że nie odpuści żadnej imprezy w tym roku” – mówił we wstępie Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie.

REKLAMA

Trasa rozpoczynała się w Parku Miejskim w Końskich a następnie wiodła ulicą Lipową i Staszica, dalej w kierunku Modliszewic. Tam skręcała na Proćwin i Kornicę, a meta zlokalizowana została na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Baryczy. Rajd zwieńczyło tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Na trasie pojawiło się około 120 osób, wśród nich kilka mniejszych grup zorganizowanych oraz jedna duża – to Klub Turystyki Aktywnej „Wędrowiec” ze Szkoły Podstawowej w Bliżynie.  Rajd Zimowy to  mroźna przechadzka dla małych i dużych, idealna na podreperowanie kondycji na początku roku. Kolejna turystyczna impreza organizowana przez PTTK Końskie to 21. Zimowy Marsz na 25 kilometrów – odbędzie się on 8 lutego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *