REKLAMA

E-sport wkracza do Końskich. ZDZ – oferta edukacyjna

W roku szkolnym 2018/2019 Technikum Zawodowe ZDZ w Końskich jako pierwsze w powiecie koneckim zaproponuje poza kształceniem ogólnym i zawodowym rozszerzenie programu nauczania zawodu technik logistyk o dodatkowy przedmiot i zajęcia w zakresie e-sportu. W ramach tej innowacji realizowana będzie m.in. grafika komputerowa, elementy menadżerskie, zwiększona liczba godzin języka angielskiego oraz informatyki. Dodatkową atrakcją dla uczniów będą także wyjazdy na turnieje i zawody e-sportowe.

REKLAMA

Sport elektroniczny oraz robotyka – przyszłość XXI w.

W XXI wieku pojawiła się nowa dziedzina życia, która aspiruje do bycia dyscypliną sportową: e-sport. Zastanówmy się: czy nie wychodząc z domu, siedząc przed komputerem i wykonując nieznaczne ruchy ręką, by kierować myszką i klawiaturą, możemy nazwać się sportowcem? Popularność zjawiska, wyćwiczenie do perfekcji pamięci mięśniowej i refleks graczy z jednej strony, a tworzone turnieje, drużyny i fankluby świadczą, że trudno te aspiracje lekceważyć.

REKLAMA

Sport elektroniczny (e-sport) to rywalizacja między pojedynczymi zawodnikami lub drużynami w grach wideo. Celem takiego pojedynku jest pokonanie przeciwnika. Pojedynki mogą się odbywać albo za pośrednictwem Internetu lub sieci komputerowej LAN, a także offline’owo na komputerach i konsolach. E-sport to ciekawe połączenie dwóch wyrazów, które na pierwszy rzut oka mogą się wykluczać. Bo sport kojarzy się z ruchem i aktywnością fizyczną, a nie z siedzeniem przed komputerem. Tymczasem w e-sporcie trzeba wykazać się lotnością umysłu, stosowaniem taktyki i wyobraźni przestrzennej oraz refleksem.

Poza rywalizacją zajęcia z innowacją e-sportową skupiają się na treningach we wspólnym gronie, w tym także z profesjonalnymi graczami, wspólnej nauce i zgłębianiu się w elementy gry, stosowaniu taktyk czy znajomości map. Tematyka na jakiej skupia się kształcenie to m.in. nauka podejmowania decyzji oraz komunikacji w oparciu o wybrane gry komputerowe, historia e-sportu, psychologia w e-sporcie, podstawy treningu indywidualnego i drużynowego, taktyki na mapach, trening liderski, a także sposoby radzenia sobie ze stresem.

Zajęcia z robotyki w szkołach ZDZ

Robotyka jest to dziedzina nauki i techniki zajmująca się problemami mechaniki, sterowania, projektowania, pomiarów, zastosowań oraz eksploatacji manipulatorów i robotów to. Obszar zastosowania manipulatorów i robotów jest bardzo duży, obecnie jedynie względy ekonomiczne mogą ograniczać proces robotyzacji przemysłu. W dzisiejszych czasach roboty znalazły zastosowanie w transporcie, medycynie, produkcji przemysłowej, budownictwie oraz środowiskach nieprzyjaznych człowiekowi, czyli w kosmosie i głębinach morskich.

Już obecnie produkty zrobotyzowane otaczają nas coraz szerzej nie tylko w pracy zawodowej, ale także w życiu prywatnym: od sprzętu medialnego, komputerowego i gospodarstwa domowego rozpoczynając, a na nowoczesnej inżynierii medycznej, obrabiarkowej, mechatronicznej i transportowej kończąc.

Zajęcia z robotyki to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów, a także szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. Robotyka stwarza szansę nie tylko uczłowieczenia maszyn, ale również zmienia sposób myślenia i podejścia do zagadnień techniki i co najważniejsze do nauczania nowych technologii i podejścia do zdobywania wiedzy i umiejętności. Kształcenie na tym kierunku umożliwia czytanie, analizowanie i opracowywanie dokumentacji technicznej urządzeń i systemów komputerowych, dobieranie materiałów i narzędzi do montażu oraz obsługi robotów i systemów komputerowych, instalowanie i użytkowanie oprogramowania niezbędnego do pracy robotów i systemów komputerowych oraz montowanie i demontowanie robotów.

Klasy mundurowe

Poza nowościami Technikum Zawodowe ZDZ w Końskich oferuje także kształcenie w klasach mundurowych: wojskowych i policyjnych, które niosą za sobą mnóstwo korzyści. Absolwenci klas mundurowych z innowacją wojskową posiadają pierwszeństwo w powołaniu do służby wojskowej w Wojskach Obrony Terytorialnej, a klas z innowacją policyjną otrzymują dodatkowe punkty w przypadku ubiegania się o pracę w policji.

Dodatkową atrakcją są organizowane przez szkołę obozy szkoleniowo-sprawnościowe, szkolenia strzeleckie, a także zajęcia z musztry oraz samoobrony w jednostkach wojskowych i policji.

Szeroka oferta edukacyjna

W swojej ofercie Technikum ZDZ w Końskich umożliwia również czteroletnie kształcenie na kierunkach:
• technik ekonomista,
• technik informatyk,
• technik logistyk,
• technik żywienia i usług gastronomicznych.

Prowadzony będzie także nabór do trzyletniej szkoły branżowej I-go stopnia, której absolwent otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a także otrzyma wykształcenie zasadnicze branżowe w zawodach:
• cukiernik,
• elektryk,
• kucharz,
• operator obrabiarek skrawających,
• sprzedawca,
• kierowca-mechanik,
• magazynier-logistyk,
• murarz-tynkarz.

W ofercie znajdą się także szkoły dla dorosłych tj. trzyletnie liceum ogólnokształcące oraz szkoła policealna na kierunkach: technik BHP, technik administracji oraz opiekun w domu pomocy społecznej.

Od 12 maja b.r. planowane jest rozpoczęcie rocznego Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego – Rolnik, pozwalającego na zdobycie kwalifikacji R.3 – Prowadzenie produkcji rolniczej. Kierowany jest on w szczególności do osób, które chcą zdobyć wykształcenie rolnicze niezbędne do zakupu ziemi rolnej czy też uzyskania dotacji unijnej w kwocie 100.000,00 zł

Nowoczesna baza dydaktyczna

Wszystkim naszym uczniom oferujemy naukę w nowoczesnej, klimatyzowanej bazie dydaktycznej, dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, dającej możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji na kursach zawodowych, udział w zawodach sportowych i konkursach. Posiadamy doświadczoną kadrę dydaktyczną a lekcje prowadzone są przy wykorzystaniu urządzeń multimedialnych. Szkoła umożliwia ponadto rozwijanie własnych zainteresowań podczas zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie szkoły ZDZ w Końskich mają ponadto możliwość korzystania na terenie szkoły z bezpłatnego dostępu do Internetu za pomocą hot-spotów wifi.

Zagraniczne praktyki zawodowe

Atutem szkoły ZDZ w Końskich są praktyki zawodowe w Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Anglii czy Irlandii. Podczas stażu młodzież poznaje najwyższe standardy usług, które obowiązują przedsiębiorstwa w krajach Unii Europejskiej. Może także szlifować język obcy jak również zwiedzić i lepiej poznać dany kraj. Wyjeżdżający otrzymują zakwaterowanie i pełne wyżywienie a dodatkowo wypłacane jest im stypendium w euro. Nic więc dziwnego, że po powrocie jeszcze bardzo długo i miło wspominają te wyjazdy.

Zacznijcie swoją przygodę ze Szkołami ZDZ w Końskich!

 

artykuł sponsorowany

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *